ראש העיר דנילוביץ' (צילום: פלאש 90, חדשות)
מעדיף להישאר בב"ש. דנילוביץ' | צילום: פלאש 90, חדשות

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, סרב היום (שני) להצעת השיריון של אבי גבאי שהציע לו את המקום השני ברשימה של מפלגת העבודה. כך דווח לראשונה ב-ynet. הפרסום מגיע שעה בלבד לאחר שנודע שח"כ חיים ילין -  שהודיע השבוע על עזיבתו את מפלגת יש עתיד - סרב להצעת שיריון אחרת של יו"ר העבודה, שהציע לו לקבל את המקום העשירי ברשימה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"בשלוש מערכות הבחירות האחרונות לכנסת קיבלתי הצעות ממפלגות שונות, להשתלב ברשימותיהן", מסר דנילוביץ' בהודעה מטעמו מבלי שנקב בשמה של מפלגת העבודה. "הודיתי בנימוס והודעתי אז וכך גם הפעם, לכל הפונים, שאני רואה בשליחותי הציבורית בנגב משימה לאומית. זוהי גולת הכותרת של מפעל חיי ואני מתכוון להמשיך ולשרת את המדינה מהנגב".

ח"כ חיים ילין, ארכיון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
חיים ילין, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

הסירוב של דנילוביץ' מצטרף לסירוב נוסף שקיבל גבאי היום, הפעם כאמור מצדו של חיים ילין, שהודיע בימים האחרונים שהוא עוזב את יש עתיד. ילין התלבט כשקיבל את הצעתו של יו"ר העבודה, אך סירב מכיוון שהרגיש שאינו מסוגל לקפוץ למפלגה אחרת למרות העזיבה.

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות Online שילין קיבל החלטה לעזוב את יש עתיד, ועל כן גם לא יתמודד בבחירות הקרובות. למרות שבהודעה הרשמית מטעמו לא התייחס ללפיד, בשיחות סגורות הוא חשף את הסיבה האמתית לעזיבתו ולפי מקרוביו תקף בחריפות את היו"ר: "לפיד בעט אותי החוצה, גנץ בלבל אותו".

אבי גבאי, ארכיון (צילום: דנה בר און, חדשות)
אבי גבאי, ארכיון | צילום: דנה בר און, חדשות

לפי הפרסום במהדורה המרכזית, ההחלטה לעזוב את הכנסת כמעט נכפתה על חיים ילין. לפיד הודיע לו בימים האחרונים שהוא לא צפוי להיכלל ב-15 הראשונים שירכיבו את רשימת יש עתיד. מקורביו בכנסת סיפרו שבשיחות סגירות הוא תקף בחריפות את לפיד ואמר: "הוא בעט אותי החוצה. הוא הביא הרבה אנשים והבטיח להם הבטחות. לפיד לא חשב לרגע על תושבי עוטף עזה שאני מייצג אותם בכנסת. כל מה שמעניין אותו זה להציג רשימה נוצצת של אנשים חדשים שיתחרו בגנץ. גנץ בלבל אותו".