להאזנה לפרק המלא באייפון, לחצו כאן | להאזנה במכשירי אנדרואיד, לחצו כאן | להאזנה בספוטיפיי, לחצו כאן | או חפשו "פוד הבוחר" בכל אפליקציית פודקאסטים

אבי גבאי מאוד נחרץ. "אני לא יושב בממשלה בראשות בנימין נתניהו, נקודה", הוא מתחייב בפודקאסט "פוד הבוחר". "הדרך שלנו הפוכה משלו. מי שרוצה להיות אלטרנטיבה לא יכול לומר שהם מושחתים ומפרקים את החברה ואחרי זה לשבת בממשלה שלו". לדבריו, דברי לפיד לפיהם "קול לעבודה הם קול לביבי" הכעיסו אותו: "זה בלבול מוח אחד גדול".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לדברי גבאי, מפלגת כחול לבן היא מפלגת ימין - "רק צריך להקשיב למה שהם אומרים" - אבל הוא כן מקווה שהם ירכיבו את הממשלה. בדיוק לכן הוא מסרב להתייחס לריאיון המגומגם של בני גנץ השבוע. "אני בסך הכל רוצה שהוא יצליח", הוא מסביר. "אנחנו לא מחפשים להחליש אותם – אנחנו מחפשים לחזק את המחנה. אנחנו צריכים לנצח את המחנה השני, ואני יודע באיזה מחנה אני נמצא".

ירון אברהם (צילום: חדשות)
ירון אברהם | צילום: חדשות

עוד מתראיין בפודקאסט הכתב הפוליטי של ערוץ הכנסת ומעריב, יניר קוזין - ממחברי הספר החדש "לא יהיה כלום" המלקט אוסף מהאימרות הפוליטיות הזכירות ביותר מהעשור האחרון, שיצא לאור בתזמון המושלם ביותר. "חשבנו איך נוכל להתמודד עם ספר שעוסק בפוליטיקה בלי בחירות 2019 שמספקות כל כך הרבה פנינים - אבל כן הצלחנו לתפוס את תחילת מערכת הבחירות, ואפילו הספקנו להכניס פנימה את מטבע הלשון 'פסטיגנץ'", הוא מתגאה.

עוד בפרק: מאחורי הקלעים של הריאיון הנדיר עם בנימין נתניהו בחדשות סוף השבוע; בחירות תחת מטחים מעזה; תשדירי התעמולה המצטיינים; וההכרה האמריקנית ברמת הגולן, ואיך היא משרתת גם את בנימין נתניהו וגם את דונלד טראמפ.

ארנת כהן (צילום: החדשות)
ארנת כהן | צילום: החדשות

בפודקאסט מסכמים מדי שבוע כתב הדסק המדיני ירון אברהם ועורכת דסק האונליין ארנת כהן את הדברים החשובים, המעניינים והמשונים שמתרחשים במערכת הבחירות 2019 - ומארחים דמויות מסקרנות מלפני ומאחורי הקלעים שלה. ניתן להאזין לפודקאסט בכל אפליקציית פודקאסטים ובספוטיפיי - פשוט חפשו "פוד הבוחר" בשורת החיפוש, והירשמו כמנויים.