ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אמש (מוצאי השבת) במפתיע לריאיון באולפן "חדשות סוף השבוע" עם קרן מרציאנו ועמית סגל. בריאיון הבלעדי הוא התייחס "לגל השקרים" שמפיצים עליו במהלך הבחירות, והבהיר את ההתפתחויות האחרונות בפרשת הצוללות: "קניתי את המניות רק מכספי". צפו בריאיון המלא.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בפתח הריאיון הסביר נתניהו כי מה שהביא אותו לאולפן לא היה הלחץ מהסקרים אלא "השקרים הביאו אותי לכאן". לדבריו, "מה שיש כאן זה ניסיון להסיט את הדעת מהעובדה שצריכים לבחור אם ממשיכים עם הממשלה שהביאה את המדינה למצב הטוב ביותר, או הולכים לממשלת שמאל עם יאיר לפיד".

"לא החזקתי במניות כשהייתי חבר בממשלה"

באשר לפרשת הצוללות הוא הסביר: "אני רוצה לנפץ את כל עלילת הדם הזו - קניתי מניות בחברה שאין לה שום קשר לצוללות. כשנכנסתי לראשות הממשלה באתי לוועדת ההיתרים ולמבקר המדינה ואמרתי שאני רוצה להמשיך להחזיק בהן, והם איפשרו לי". הוא הוסיף כי קנה את המניות רק מכספו: "החברה המדוברת הייתה עם יכולת טכנולוגית אדירה. גם בן דודי זיהה שיש הזדמנות עסקית - הוא שיפץ אותה ומכר אותה".

ראש הממשלה בריאיון בלעדי (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

"בטח לא צריך להאשים אותי שהצלחתי בעסקים", המשיך נתניהו להסביר את התנהלותו בקניית המניות של חברת הפלדה, והכחיש שהדבר קשור לאישור למכירת צוללות מתקדמות לחיל הים המצרי. "כשאני אומר שאין שום קשר בין ההשקעה בחברה הזו לבין הצוללות, אני אומר דבר נוסף - אני מכרתי את כל המניות שלי בחברה שנה וחצי לפני שנמכרה הצוללת הראשונה, ושנים לפני המצריות. אז אין קשר מהותי".

"זאת עלילת דם נוראית"

"בן הדוד שלי לא ניהל את החברה ולא עשה שום דבר. הוא היה בדירקטוריון לא של הצוללות, אלא בחברה שהופכת אלקטרודות למתכת. הטענה שאומרת שאני הרווחתי כסף על הצוללות - זה שקר, לא הרווחתי שקל כי לא הייתי מושקע בשקל. זו עלילת הדם הנוראית ביותר. גנץ, יעלון ואשכנזי מעלילים עלילה כי הם יודעים שאני לא יכול לספר באולפן את אחד הסודות של מדינת ישראל. עכשיו הדבר הזה נבדק על ידי היועמ"ש".

"במשטרה אמרו שיעלון מפיץ רכילות, שהעדות שלו במשטרה שונה ממה שהוא אומר בחוץ. אני כמובן התנגדתי למכירה למצרים בתקופה שלפני א-סיסי. למה אישרתי? למה לא עיקמתי את האף למכירה למצרים? הסיבות שלי הן ביטחוניות בלבד. לא משנה מה היה אישור (למכירת הצוללות למצרים). היועמ"ש בדק ומצא שום רבב במעשי".

נתניהו בריאיון בלעדי לחדשות (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

הפריצה האירנית לטלפון הנייד של גנץ

"אין שום קשר למניות, אין לאף אחד קשר למניות. העובדה שזה נבדק ואחרי שזה נבדק אז מנסים להסיט את זה, ולמה? משום שהם הוציאו את זה בדיוק שבאה הפרשה של בני גנץ. העובדה היא שהם התחילו בשרשרת השקרים כאילו היה לי קשר לצוללות, הם התחילו לשקר שאני תובע אותם, הם התחילו שהאירנים פרצו לטלפון של גנץ".

"אני חושב שמי שצריך להציג את זה לציבור כדי לנקב את הבלון זה בני גנץ. לנקב את זה ולגמור את זה. לפרוץ לטלפון זה לא דבר גדול, השאלה היא מה יש שם, והדבר הנכון הוא שגנץ ייצא החוצה ויספר במקום להדליק את מדורת השקרים. הם יצטרכו לעמוד למשפט על דיבה. הם מאשימים אותי בבגידה - זה דבר נורא. הם עושים ניסיון הסחה".

חוק החסינות יוצא לדרך (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

"אני לא מסרתי לחברכם (את המידע, לעמית סגל) והוא יודע שלא אני מסרתי. יש כאן חומר שהאירנים מצאו ומה שמעניין הוא למה האירנים מכחישים שהם פרצו לטלפון שלו. המידע הזה הגיע אליי מהשידור שלכם. בני גנץ אתה רוצה להיות ראש ממשלה? תתייצב תאמר את מה יש בטלפון".

אם תקים ממשלה, תנסה להעביר חוק שיימנע את העמדתך לדין?

"התשובה היא לא - מה שיפיל את זה, זה העובדות עצמן. לא עסקתי בזה ולא אעסוק. מקורביי העלו את זה ללא ידיעתי, רוב ההאשמות ירדו כמו שירדו גם ככה. אני מאמין שלא אעשה את זה. אני מתפקד וכולם יעידו על זה יש לי קיבולת יכולת עבודה גדולה מאוד. אני מעריך שכל הדבר ייפול בשימוע, כי כשעוד לא אמרתי מילה בעצמי שלוש האשמות שוחד נפלו".

ראש הממשלה בריאיון בלעדי (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

סערת החיקוי של אמנון אברמוביץ'

"לפעמים עושים שטויות בקמפיין, עשו שטות בעניין של אמנון אברמוביץ' ואני מצטער עליה. אני לא בא לגזול ממנו את מה שמגיע לו, הוא מכפיש את משפחתי ואותי כבר זמן. ערב ערב לועגים לי ולאשתי, מציגים את בני עם פנים של חזיר ושל אישתי כחזירה. אמרתם משהו על זה? אני מקבל את מה שאמרתם על אברמוביץ' אבל אני לא מקבל את הצביעות שלכם. מה שאתם עושים ערב ערב זו סאטירה, מכפישים ומכפישים ושופכים את דמי ודם משפחתי".

האם תלך לעימות?

"קודם שיחליטו מי שם, גנץ או לפיד. גנץ יהיה כל הקדנציה? אני נדרש להתעמת עם ראש ממשלה בחצי משרה. אני אשקול את הצעתך ואתן לך תשובה. מה שנחשף פה זה שזה גנץ ולא לפיד, אבל לפיד מנהל את כל הקמפיין הזה. הציבור כשמצביע לגנץ הוא מקבל את לפיד לראש ממשלה".

תיק 4000 - האם לא רצית שארדן ימשיך במשרד התקשורת בגלל התלונות של אלוביץ'?

"קשקוש מוחלט, אני מיניתי את  גדעון סער שהתפטר ומטבע הדברים ארדן קיבל קידום בדרגה. קשקשוק מוחלט ושקר מוחלט. אני יודע מה אמרו לפילבר ומה עשו לו? יהיה שימוע ואנחנו פשוט נהרוס את זה. עדי מדינה, ראינו מה זה עדי מדינה ומה הם עושים. זה מגדל קלפים שעומד לקרוס ומה שלא יקרוס זו המדינה שלנו כי בניתי יסודות מדהימים".

נתניהו בריאיון בלעדי לחדשות (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

מכחול לבן נמסר בתגובה: "נתניהו היסטרי, משנה שוב ושוב גרסאות. מתחמק משאלות קשות וממשיך להשמיץ. לא קיבלנו שום תשובה איך הרווחנו 16 מיליון שקל, ובעיקר - היות ואין שום סוד, כי כרגע המצאת את זה, למה אישרת למכור צוללות מתקדמות למצרים בלי ידיעת מערכת הביטחון? הדבר היחיד שאפשר להגיד לזכותו שהוא הפנים מה שאחרים טרם קלטו: הוא הולך להפסיד בבחירות".

במפלגת העבודה האשימו הערב את נתניהו בגזענות בעקבות הריאיון.

מטעמה של מירי רגב נמסר כי בניגוד לדברים שנאמרו ראש הממשלה מעולם לא דיבר איתי על הנושא המזרחי ועל כך שאני לא בתמונה בגלל שאני מזרחית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו