מחנה השינוי או מחנה הימין? מפלגת העבודה מפרסמת היום (ראשון) סרטון חדש לקראת הבחירות שנועד להדגיש כי גודל גוש השמאל מרכז הוא זה שייקבע האם תקום ממשלה בראשות בני גנץ או ממשלה נוספת בראשות בנימין נתניהו. הסרטון בא על רקע קמפיין "כחול לבן" שנועד לשתות מנדטים ממפלגת העבודה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

 "אולי אתם חושבים שכדי להחליף את ביבי צריך להצביע כחול לבן", מסבירה חברת הכנסת סתיו שפיר בסרטון. "זה פשוט לא עובד ככה, מי שמרכיב את הממשלה בסוף היא לא המפלגה הכי גדולה בהכרח, אלא מי שיש לו 61 ממליצים. לכן מה שחשוב בבחירות האלה הוא לא לאיזה מפלגה יש יותר מנדטים אלא איזה מחנה יותר גדול".

שפיר מסבירה לכם
שפיר מסבירה לכם | צילום: מתוך קמפיין מפלגת העבודה‎, חדשות

סרטון זה בא על רקע קמפיין כחול לבן המעודד את מצביעי העבודה להצביע עבורם ועל רקע הקריאות לוויתור על הרוטציה בין גנץ ולפיד. אמש באירוע שבתרבות ברמת השרון אמרה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' כי סקרים פנימיים מראים שוויתור על הרוטציה תוסיף להם עוד 2-3 מנדטים. יחימוביץ' אף טוענת כי זה יהיה רעיון טוב לוותר ההליך.

מוקדם יותר הבוקר בריאיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל הצהיר שוב מספר שתיים ברשמית "כחול לבן" יאיר לפיד כי לא יוותר על הרוטציה המתוכננת עם בני גנץ, אולי בתגובה לבכירי העבודה. "הרוטציה לא מפריעה למצביע אחד במדינת ישראל", טען לפיד, "מעריכים את זה שאצלנו יש דרך משותפת ואנחנו לא עסוקים בעצמנו - ברור שאני לא מוותר על הרוטציה".

גנץ ולפיד.
ביחד זה יותר? | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

עוד בריאיון פנה לפיד דווקא למצביעי העבודה על מנת שיצבעו למפלגתו וטען: "כל אחד מבין שכדי להחליף את נתניהו, מפלגת כחול לבן צריכה להיות המפלגה הכי הגדולה בהפרש של חמישה שישה מנדטים. אני מכבד את מפלגת העבודה אבל מי שהולך ושם פתק של מפגלת העבודה לא יביא לשינוי, אז אין ברירה וגם מצביעי העבודה צריכים לשים כחול לבן. היום פתק לעבודה מבטיח את נתניהו בשלטון".

הקמפיין החדש של כחול לבן
צילום: חדשות

בדבריו הדהד לפיד את קמפיין מפלגתו שהושק בשבוע שעבר, במטרה לגייס עוד מספר מנדטים ולהפוך אותה למפלגה הגדולה ביותר בישראל - על חשבון המפלגות הקטנות יותר, גם מהמרכז-שמאל.

"הבחירות האלה יהיו צמודות עד הרגע האחרון", הסביר לפיד, בקמפיין. "אם לא נפתח פער על ביבי, הוא ירכיב את הממשלה. מה שיקבע את גורל המדינה הזו היא השאלה מי תהיה המפלגה הגדולה, ובאיזה פער. קול למפלגת העבודה זה קול לביבי. קול למפלגת כולנו זה קול לביבי. קול למפלגת ישראל ביתנו זה קול לביבי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו