אירוע הקמפיין המרכזי של מפלגת העבודה‎ (צילום: רענן כהן, חדשות)
אירוע הקמפיין המרכזי של מפלגת העבודה‎ | צילום: רענן כהן, חדשות

"לא ניתן שיגנבו את קולות המחנה שלנו כדי להקים עוד ממשלה של נתניהו": בהמשך לפרסום במהדורה המרכזית כי גנץ לא פוסל ישיבה עם נתניהו, יו"ר העבודה, אבי גבאי, תקף הערב (שני) את מפלגת כחול לבן באירוע הקמפיין המרכזי של המפלגה. גבאי אמר כי הדרך להחליף את נתניהו היא להביא את הקולות שלו, ולא של המחנה השני: "ככה לא מנצחים את נתניהו! ככה לא עושים שינוי, ככה מכניסים לכנסת אנשי ימין בקולות של המחנה שלנו ".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

גבאי תקף גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי חוסר היוזמה שלו נתניהו מסכן את המדינה: "מסכן אותנו מול החמאס בעזה, מסכן אותנו מול הטרור ביהודה ושומרון, מסכן את העתיד של הצעירים. ואין ציונות בלי לדאוג להם". גבאי הוסיף כי ממשלתו של נתניהו "מתגלגלת" ולא יוזמת או קובעת את גורל המדינה - כבר עשור.

גנץ ולפיד. "ריבלין מחפש תירוץ" (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
"*מי שחונה בכחול לבן ימשיך את דרכו של נת | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

על פרשת הצוללות אמר גבאי כי נתניהו יוזם בה ומעורב בה עד הצוואר, "בכל מה שגורם לשחיתות". "כך בשוד הגז שבו נתניהו פיטר רגולטורים, שינה חוקים ונתן עשרות מיליארדים מכיסנו לחברים שלו מקיסריה. וכך גם בשוד הצוללות", אמר גבאי והוסיף כי בפרשה נתניהו "מכר" את הכיס ואת הביטחון של המדינה.

גבאי המשיך לתקוף את נתניהו: "אנחנו נילחם ולא ניתן שנתניהו יקים עוד ממשלה בקולות של המחנה שלנו". יו"ר העבודה הוסיף כי לטנעתו, לעומת מפלגת הליכוד, מפלגת העבודה היא מפלגה רצינית, עם היסטוריה ודרך ברורה של ביטחון, צדק, שוויו וחתירה לשלום. "הדרך שלנו הפוכה מזו של הליכוד".

מחאת רשת נגד רה"מ (צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות)
"מסכן אותנו מול החמאס בעזה" | צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות

יו"ר המפלגה הוסיף כי אנשי כחול לבן הם אנשים ראויים, אך לטענתו הם בעצמם מצהירים שהם מפלגת ימין: "כשבוגי יעלון קורא למפלגה שלהם הבית של מצביעי הימין, כישאיר לפיד אומר שהם הליכוד של פעם. כשהם מדברים על יישוב מיליון מתנחלים מחוץ לגושים, על סיפוח חלק משטחי C, כשהם מגמגמים בכל נושא של זכויות ושוויון. כשהם אומרים את זה - מחובתנו לומר את זה לציבור."

לסיום אמר גבאי: "מי שחונה בכחול לבן - שלא יתפלא אם יגררו אותו לימין; מי שחונה בכחול לבן יקים את ממשלת נתניהו הבאה. גבאי הוסיף כי הערב הוכח שוב שכחול לבן ישבו בממשלה של נתניהו: "פורסמה הערב שיחה עם גנץ שאומר בעצמו שהוא לא פוסל לשבת בממשלה של נתניהו".