מפלגת "חוסן לישראל" ומפלגת "תל"ם" שהכריזו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות - חשפו הערב (חמישי) את שמות שבעת האנשים שמשובצים בצמרת המפלגה ובהם: העיתונאית מיקי חיימוביץ', אורית פרקש-הכהן, חילי טרופר, יועז הנדל, מיכאל ביטון, מירב כהן, וצבי האוזר שישובצו במקומות מרכזיים ברשימה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

מיקי חיימוביץ', היא אשת תקשורת ופעילה חברתית וסביבתית. אורית פרקש-הכהן, הייתה בעבר יו"ר רשות החשמל וכיום היא עו"ד בכירה במגזר העסקי. חילי טרופר, הוא איש חינוך, מנהל תיכון ברנקו וייס ויועצו המקצועי של שר החינוך לשעבר.

הנדל: הימין הממלכתי מחפש בית ממלכתי | צילום: FLASH90/Meital Cohen, חדשות
"די לעוקץ הקשישים" | צילום: חדשות

ד"ר יועז הנדל, הוא יו"ר המכון לאסטרטגיה ציונית ופובליציסט. מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם לשעבר ומייסד שותף של מועצת הנגב. מירב כהן, מובילת מאבק "עושק הקשישים", לשעבר חברת מועצה בירושלים וממייסדי תנועת "התעוררות בירושלים". עו"ד צבי האוזר, לשעבר מזכיר הממשלה. מטעמם של בני גנץ ומשה יעלון נמסר: "עשור שלטון נתניהו יסתיים מול הנבחרת הטובה בישראל".

אורית פרקש-הכהן
אורית פרקש-הכהן | צילום: תמר מצפי - גלובס, חדשות

בסרטון שהופץ מטעם הרשימה המשותפת נשאלו שבעת המועמדים למה הם בעצם פה? "בחרנו להתאחד כי צריך לעשות את זה אחרת", אמר צבי האוזר. " כדי שתהיה כלכלה טובה לעסקים ועבורנו" הסבירה  אורית פרקש-הכהן. "כי כל ילד בכל מקום זקוק להזדמנות שווה", טען חילי טרופר.

"הגיע הזמן לחוסן חברתי"

מירב כהן: "כי די לעוקץ הקשישים הגיע הזמן לחוסן חברתי". יועז הנדל טען: "הימין הממלכתי מחפש בית ממלכתי". מיקי חיימוביץ': "לטובת האוויר המים הטבע וחיים בריאים ומלאי חמלה".  ומיכאל ביטון אמר: "למען האנשים הנגב הגליל הפריפריה והמודרים בחברה הישראלית".

חבר במפלגת כחול לבן, צבי האוזר
האוזר: בחרנו להתאחד כי צריך" | צילום: קובי גדעון / פלאש 90, חדשות

במפלגתו של גנץ צפוי להיות ייצוג רחב של נשים ברשימה, אולי בתגובה לליכוד ששיבץ שלוש נשים בלבד ב-20 המקומות הראשונים. שתיים מהמועמדות צפויות להיות אשת הטלוויזיה מיקי חיימוביץ' ואורית פרקש-הכהן, יו"ר רשות החשמל לשעבר שהתנגדה לחלק ממהלכי ישראל בתחום הגז.

חילי טרופר
חילי טרופר | צילום: יונתן זינדל / פלאש 90, חדשות
מיכאל ביטון
מיכאל ביטון | צילום: הדס פארוש / פלאש 90, חדשות

אתמול פורסמו ציטוטים של בני גנץ מהריאיון לשלמה ארצי וחנוך דאום ב"ידיעות אחרונות" - ריאיון שיפורסם במלואו ביום שישי. גנץ הבהיר היום שהמשתמע מאמירותיו לא נכון והתחייב שלא תהיה התנתקות. הערב גנץ אף האשים את נתניהו בגירוש יהודים: הסקרים הבאים יראו אם המומנטום של גנץ נעצר לאור הביקורת על הריאיון ובחירת רשימת הליכוד.

לפני כחודש פורסם לראשונה ב"החדשות" כי מגישת הטלויזיה מיקי חיימוביץ׳ נפגשה עם יו"ר "חוסן לישראל", בני גנץ, וקיבלה ממנו הצעה למקום בחמישייה הראשונה של מפלגתו. חיימוביץ', שהגישה את המהדורות המרכזיות במשך עשרים שנה בחדשות 2 ו-10, והיום פעילה מוכרת במאבק באכילת בשר‬, שוקלת את ההצעה ברצינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו