אלירז שדה והחיקוי של אמנון אברמוביץ בליכ (צילום: עמוד הפייסבוק של הליכוד, חדשות)
החיקוי מתוך שידורי הליכוד TV | צילום: עמוד הפייסבוק של הליכוד, חדשות

סערת סרטון התעמולה שלעג לאמנון אברמוביץ' נמשכת: למרות התגובות החריפות על החיקוי בליכוד TV שלעג למראהו של הפרשן שנפצע קשה במלחמת יום כיפור ועוטר בצל"ש על פועלו, ולמרות העובדה שנתניהו עצמו התנצל על כך אמש בריאיון באולפן החדשות - גם הבוקר (ראשון) הסרטון פורסם בעמוד הפייסבוק של המפלגה והוסר בעקבות פניית החדשות. במפלגה הסבירו: "טעות טכנית".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

סרטון התעמולה שהוסר הבוקר הופיע בעמוד הרשמי של הליכוד, וזאת למרות שהוא הוסר כבר שלשום מעמודו האישי של בנימין נתניהו לאור הביקורת החריפה שנמתחה על הלעג לפרשן הבכיר שנכווה כשהיה לוחם בחיל השיריון מטיל שפגע בטנק למרות פציעתו הקשה.

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד נתניהו התנצל אמש בריאיון נדיר שהעניק אמש לחדשות, ואמר על הסרטון: "לפעמים עושים שטויות בקמפיין, עשו שטות בעניין של אמנון אברמוביץ' ואני מצטער עליה. אני לא בא לגזול ממנו את מה שמגיע לו, הוא מכפיש את משפחתי ואותי כבר זמן". גם במהלך סוף השבוע התנער נתניהו מהסרטון ואמר שלא היה מודע לחיקוי של וידר ולכך שהמנחה אלירז שדה אמר כי "אברמוביץ' נראה טיל", למרות שהוא ראש קמפיין הבחירות של הליכוד. לאחר ההבהרה, הסרטון הוסר מחשבונו של נתניהו אך נותר זמין לצפייה בעמוד של מפלגתו.

נתניהו באולפן הליכוד TV (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של רה"מ‎, חדשות)
נתניהו בריאיון לליכוד TV | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של רה"מ‎, חדשות

שעות לפני הריאיון המפתיע עם נתניהו גם אבי דיכטר, הח"כ מהליכוד וראש השב"כ לשעבר שנבחר למקום ה-11 בפריימריז של מפלגת השלטון, פרסם התנצלות: בעמוד הטוויטר הרשמי שלו הוא פרסם צילום מסך עם פירוט הצל"ש שהוענק לאברמוביץ' לאחר המלחמה עם הכיתוב "סליחה אמנון".

"סליחה על אי ההבנה והפגיעה אם נגרמה"

גם המנחה של הליכוד TV אלירז שדה פרסם התנצלות בעקבות הביקורת. "כשצילמנו את המערכון לא עלתה בדעתנו המחשבה שכך זה יפורש ויתכן שטעינו בלשוננו", כתב העמוד הפייסבוק הרשמי שלו. "חשוב לי לציין שכנראה ובתום לב לא התייחסנו לנראותו הספציפית של אמנון בקיום המערכון, כי אנחנו רואים באמנון מיליון ערכים שונים שמרכיבים את דמותו כפרסונה בכירה בתקשורת הישראלית וכך אני אישית מכיר את דמותו ונראותו מילדותי ולא רואה בתוצאות פציעתו במלחמה את הגדרתו בעיניי".

שדה הוסיף: "לעולם לא אמצא מקום להומור כמו זה שהתפרש ובטעות בקיום המערכון ורק לאחר שראיתי תגובות למינהן, הבנתי שיש לשים את האמת והכוונה מאחורי המערכון. אמנון אברמוביץ' היה, הינו ותמיד יהיה גיבור ישראל בעיניי ובעיני כל עם ישראל. בהזדמנות זאת אבקש סליחה על אי ההבנה והפגיעה אם נגרמה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו