אחרי ההודעה על הגשת כתבי האישום החמורים נגד ראש הממשלה נתניהו, בליכוד יש כבר מי שמתכוננים ליום שאחריו – ואולי אפילו ינסו להקדימו: מספר בכירים בליכוד מנהלים מגעים להחלפת יו"ר המפלגה כבר ב-21 הימים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבכירים בליכוד מבינים כי הדרך היחידה להזיז את נתניהו מתפקידו הוא הסכמה על מחליף יחיד, שיגייס את 61 החתימו הנחוצות לקבלת המושכות להרכבת ממשלה. כבר כעת נערכים סקרים בנושא, כדי לקבוע את זהות הדמות.

מסתמן כי אם שלושה-ארבעה בכירים במפלגה ילכו יחד, כקבוצה אחת – אולי לאחר שכבר חילקו ביניהם תיקים מסוימים בממשלה – ויאמרו לשאר חבריהם במליאה שאלו התנאים להרכבת ממשלה והימנעות מבחירות שלישיות, הם יצליחו לקבל את החתימות הדרושות להם להשלמת המשימה.

אפשרות נוספת, במידה שלא תתגבש קבוצה עם מועמד יחיד, היא אפשרות הפריימריז במפלגה. יותר ויותר קולות במפלגה קוראים לקיום פריימריז לראשות המפלגה בהן יוחלף נתניהו.

מרגע שהחזיר בני גנץ את המנדט לנשיא, ישנם 21 ימים בהם כל חבר כנסת יכול לקבל את המנדט - אם יצליח לגייס חתימות של לפחות 61 חברי כנסת, משימה שהפכה לקלה משמעותית לאחר שהיועמ"ש קבע כי חברי כנסת יכולים לחתום ליותר ממועמד אחד.

אם יצליח מועמד יחיד לגייס את 61 החתימות הנחוצות, לנשיא יש יומיים להטיל עליו את הרכבת הממשלה - ואז יש לו שבועיים להקים את הממשלה. במידה והוא מצליח, הממשלה מושבעת לאחר הצבעת אמון; במידה שהוא נכשל - הכנסת מתפזרת פעם נוספת, ומערכת בחירות נוספת מתחילה.