העימות על מינוי הרמטכ"ל בעת בחירות - וקרב ההאשמות: שרת הפנים איילת שקד תקפה הבוקר (ראשון) בחריפות את בכירת הליכוד חה"כ מירי רגב. שעות לאחר שרגב עצמה מתחה ביקורת על שקד והבהירה כי לא תשוריין בליכוד, שקד התייחסה להתנגדות רגב למינוי רמטכ"ל ותהתה: "הליכוד? מישהו בבית? מישהו אצלכם מבין את הפגיעה האסטרטגית שרגב מנחיתה עלינו?".

בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה שקד: "מירי רגב לא עוצרת באדום ומספקת הדגמה עצובה לבדיחה על ההוא שביקש לעקור לעצמו עין אחת רק כדי שיעקרו לחברו שתי עיניים. כמובן שאין קו תחתון שהיא לא תדרדר אליו".

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

בהמשך הפוסט מציינת שקד כי ניתן וצריך למנות רמטכ"ל למרות הבחירות, ועקצה את בג"ץ שהגביל בעבר את היכולת למנות בזמן ממשלת מעבר: "העליון רק שכח להודיע לאיראנים, ללבנונים, לפעילות הכלכלית ולמשק כולו שכרגע אנחנו בהפסקה. שהמשחק בפוס. הם הרי מן הסתם יתחשבו. לאיוולת המשטרית הזו מצטרפת עכשיו מירי רגב מהליכוד כשהיא מתנגדת למינוי רמטכ"ל".

 

"נותר רק להעניק לשופטים חיתולים"

עוד עקצה שקד: "במקום לחזק את נציגי הציבור שמבקשים להמשיך ולנהל את ענייני המדינה גם בתקופת בחירות. במקום לאפשר למנות רמטכ"ל - רגב וחברים נוספים מבקשים לעגן את ההמצאה המשפטית לפיה אסור לממשלה למנות בזמן ממשלת מעבר. הם תוקפים את היועמ"שית, אבל על מה? על זה שהיא שוקלת לאפשר לחבר בממשלה להמשיך ולקדם את המדיניות שלו. גם בזמן הזה. גם ביחס למינויים".

 

 

"כנראה שהביקורת הפוליטית על מינוי רמטכ״ל בזמן פגרה אינה מספיקה לרגב. היא רוצה לפנות לעליון, בשבתו כגננת של הכנסת והממשלה, כדי שיעצור את המינוי. אחרי שחבריה פנו לעליון רק לאחרונה להתערב בענייניה הפנימיים של הכנסת ביחס לקביעת היחס בין החברים בוועדות הכנסת, נותר לדעתי רק להעניק לשופטים חבילת פמפרס פרימריום ולבקש מהם להתחיל לחתל את חברי הרשות המחוקקת והמבצעת. אם בייביסיטר אז עד הסוף", הוסיפה.

שקד סיכמה את המתקפה וכתבה: "מעניין אותי אם רגב וחבריה בכלל מעסיקים את עצמם בשאלה מה יאמרו אחר כך? איך בדיוק ימשיכו לבקר את החלטות העליון בעניין סמכויות ממשלה יוצאת? הרי עכשיו כשמתאים לכם אתם תומכים בהן".

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

בריאיון אמש לרינה מצליח ב"פגוש את העיתונות" אמרה רגב: "לאיילת שקד בוודאות לא מגיע שריון. היא לקחה קולות מהימין לטובת השמאל ואני קוראת לאנשי הימין שלא להצביע לאיילת שקד". עוד הוסיפה: "זה לא סוד שאני מתנגדת לשריונים. אני חושבת שמפלגה דמוקרטית שהולכת לפריימריז - אסור שיהיו לה שריונים. בסופו של דבר, זו פריווילגיה של יו"ר המפלגה יחד עם מוסדות הליכוד". עם זאת, הדגישה: "אני חושבת שלגל הירש בהחלט מגיע שריון בליכוד אחרי מה שעבר וחטף מהמערכת המשפטית".

ב"אולפן שישי" פרסמנו כי ההתרשמות היא ששקד החליטה לרוץ עד הסוף - ורוצה לצרף לרשימה את מתן כהנא, יועז הנדל וצבי האוזר. ראש האופוזיציה והליכוד בנימין נתניהו אינו מאמין שימינה תעבור את אחוז החסימה ותיבחר לכנסת - וייתכן שיפעל להניא אותה מריצה עד הסוף.