במקביל לדיווחים על ביקורת מצד בכירים הליכוד כלפי יו"ר עוצמה יהודית על כך שהוא מתבטא באופן עוצמתי מדי לאחרונה ועלול לפגוע בקמפיין, הבוקר (שני) אנו מפרסמים כי בן גביר תיאם עם נתניהו את מסיבת העיתונאים שבה הודיע על כוונתו לדרוש לידיו את התיק לביטחון הפנים. נתניהו הסכים איתו שמדובר ברעיון טוב שעשוי להביא עוד קולות - אך לא התחייב שייתן לו את התיק.

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

ביממה האחרונה ניפק בן גביר שתי אמירות שעוררו סערה: תחילה פורסמה הקלטה שבה הוא נשמע טוען כי הוא ידרוש בממשלה הבאה לחוקק חוק צרפתי רטרואקטיבי שיחול גם על משפט נתניהו - ויבטל אותו למעשה. בהמשך היום ערך בן גביר מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה הציג את דרישתו הראשונה מממשלת הימין, אם תקום, לאחר הבחירות: שתיק המשרד לביטחון הפנים יעבור לידיו.

הדרישות של בן גביר עוררו ביקורת חריפה מצד בכירים בליכוד. הם חוששים שהוא הולך לקצה, מתבטא באופן עוצמתי מדי שעלול לפגוע בגוש ולהבריח קולות של אלו שחוששים שהוא זה שיהיה אחראי על המשטרה.

תומך ליכוד תולה שלט בבחירות 2022 (צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90)
בקמפיין הליכוד חוששים מהאמירות של בן גביר | צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

בגל"צ דווח הבוקר שבכירים בליכוד אומרים שהם "איבדו שליטה" על בן גביר ושהוא עושה ככל שעולה על רוחו ומזיק לקמפיין. על פי הדיווח, בכיר בליכוד אמר: "שיחות שלנו אליו לא מרגיעות אותו, הוא שיכור מכוח – השתגע".

אלא שלמרות הביקורת הפנימית בתוך המפלגה, נתניהו נפגש עם בן גביר ביום חמישי האחרון במלון לאונרדו בירושלים. במהלך הפגישה יו"ר עוצמה יהודית עדכן את יו"ר הליכוד על כך שהוא עומד לדרוש את תיק ביטחון הפנים בממשלה הבאה ותיאם עמו את המהלך התקשורתי. כאמור, נתניהו הסכים עמו שמדובר במהלך חיובי שיכול להביא עוד מצביעים - אך לא התחייב שאכן התיק יעבור לידיו.

אתמול, זמן קצר לאחר שפורסמה דרישת בן גביר, נתניהו פרסם הודעת תגובה שבה הוא לא שלל את הדברים: "בן גביר יהיה שר בממשלת הליכוד רק אם נתניהו יקים את הממשלה הבאה, וכדי שזה יקרה הליכוד חייב להיות גדול יותר מלפיד".

לפני כשבוע טען בן גביר בריאיון לפגוש את העיתונות כי נתניהו אמר לו "לא פעם שהוא סומך עליי יותר מעל חלק מחברי הכנסת בליכוד". בהמשך הוסיף: " בהמשך הריאיון, הוסיף בן גביר: "אני רוצה שנתניהו יהיה ראש ממשלה ואני אהיה לצידו בממשלת ימין מלא-מלא. בלי גנץ שדיבר על ירושלים מחולקת ועל בירה פלסטינית. ואז נוכל להחזיר את הריבונות, ואת הכוח למדינת ישראל".