יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר הודיע היום (ראשון) במסיבת עיתונאים מיוחדת שידרוש את תפקיד השר לביטחון הפנים בממשלה הבאה. לדבריו, את ההחלטה שלו לדרוש את התפקיד הוא קיבל לאחר "שיקול דעת רציני" ולאחר שגיבש תוכנית מסודרת בהיוועצות עם בכירים במשטרה לשעבר. יו"ר הליכוד בנימין נתניהו לא שלל את הדברים: "בן גביר יהיה שר בממשלה רק אם אני אקים את הממשלה הבאה".

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

"אני מודיע שבכוונתי לדרוש בממשלת הימין שתקום בעזרת השם, את תפקיד השר לביטחון פנים", הכריז יו"ר עוצמה יהודית. "אני עושה את זה אחרי שיקול דעת רציני, שנה וחצי של עבודה בוועדה לביטחון פנים, דיונים יום יומיים וסיורים, עבודת הכנה משמעותית, אחרי כמות גדולה של פניות משוטרים".

בן גביר הוסיף: "התכנית המקיפה שלי במשרד לביטחון פנים, שהכנתי אותה תוך התייעצות עם אנשי מקצוע, עשרות קצינים בדימוס וצוות של שני ניצבים ונצמי"ם לשעבר, מתבססת על חמש נקודות מרכזיות כאשר במקביל אליהן כמובן נדאג לתנאי השוטרים, העלאת משכורות וגיוס המוני למשטרה".

בן גביר הציג את 5 הנקודות המרכזיות של התוכנית שגיבש: שינוי נהלי הפתיחה באש של שוטרים וחיילים, 
חסינות אישית משפטית לשוטרים וחיילים, ביטול "קייטנות המחבלים" בבתי הכלא, פעילות נגד טרור חקלאי ופרוטקשן ומתן נשק אישי לחיילים משוחררים החל מרובאי 03.

במחנה הממלכתי הגיבו על הודעת יו"ר עוצמה יהודית: "ברור לכולם איך תראה ממשלת הקיצונים של נתניהו - השר לביטחון הפנים בן גביר יבעיר את המדינה מבפנים, ושר הביטחון סמוטריץ' יבעיר את המדינה מבחוץ. מול הטירוף, מול הקיצוניות ומול הטרלול - דווקא גנץ".

ביש עתיד הגיבו: "בן גביר המורשע בטרור שהודיע שבכוונתו לבטל את משפט נתניהו עכשיו דורש לעצמו את תיק ביטחון הפנים. נתניהו הסחיט יהיה שבוי של בן גביר בממשלה הקיצונית והחשוכה שיקים. אסור לתת להם לפגוע בשוטרים ובחיילים ולקחת את המדינה אחורה לטובת אדם אחד. רק יש עתיד תבטיח ישראל ליברלית ומקדמת ותמנע ממשלה קיצונית של בן גביר וסמוטריץ'".

בחירות 2022 - הזירה הפוליטית