החברות החדשות במפלגת "הישראלים" - והאלוף שמצטרף: לפני שבוע בדיוק, הכריז ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, שהוא מקים מפלגה חדשה בשם "הישראלים" וצירף אליו את שר המשפטים המתפטר אבי ניסנקורן. הערב (שלישי), חולדאי הכריז על ארבע חברות חדשות שירוצו עמו בבחירות הקרובות לכנסת, ברשימה שתכיל מספר שווה של נשים וגברים. כשעתיים לאחר ההכרזה - נודע שהאלוף במיל' דן הראל יצורף להנהגת המפלגה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הבחירות האלה צריכות להיות על עמדות ברורות, בתוך עמי אני יושב ואני רואה את מה שקורה בשבועות האחרונים במפלגת כחול לבן", אמר חולדאי בטרם הציג את שותפותיו החדשות. "אני מבקש לפנות מכאן לכל מי שהצביע לכחול לבן ולומר שלא אתם טעיתם, המנהיג שלכם טעה. כולנו צריכים להצביע בהתאם לערכים שאנו מאמינים בהם. יש לכם בית, יש לכם מפלגה". 

ארבע המצטרפות למפלגתו של חולדאי: פרופ' קרין נהון, חוקרת ומדענית בכירה שמובילה את המאבק למען שקיפות, עו"ד עינב קאבלה, יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה שפועלת שנים ארוכות למען העובדות והעובדים בישראל, קארן טל, אשת חינוך פורצת דרך ועדי צברי, מנהלת בעלת רקורד עשיר בצבא ובמגזר הציבורי. 

"התלבטתי רבות אם לזוז ממרחב הנוחות של האקדמיה לזירה הציבורית", אמרה פרופ' נהון. "ראיתי כיצד האינטרס האישי-הישרדותי מאפיל על קבלת החלטות לאומיות. החלטתי שאי אפשר לעמוד בצד ושכדי לשנות אני צריכה להיכנס לעולם הפוליטי. הבחירות האלה הן בין תומכי שלטון החוק והדמוקרטיה למי שמעדיפים שלטון יחיד חסר רסן. דרוש מאבק נחוש, זמן ומשאבים במאבק למען הדמוקרטיה". 

קרין נהון, מפלגת "הישראלים"
פרופ' קרין נהון

קארן טל אמרה: "אני אשת חינוך בכל רמ"ח איבריי. איני יכולה לראות מערכת חינוך שיש בה פערים בין פריפריה למרכז, כזו שלא מושקעים בה מספיק משאבים. אני מאמינה בחינוך בכל לבי, החינוך הוא מרכז חיי עוד מילדותי. אני מאמינה שניתן לשבור את המשוואה האכזרית שקושרת בין היכולת הכלכלית של כל משפחה וההישגים של הילדים בלימודים. אני שותפה לערכים שחולדאי מייצג ולמחויבות שלנו לכל הישראלים".  

קארן טל, מפלגת "הישראלים"
קארן טל

עו"ד עינב קאבלה, שהייתה חברת כנסת בכחול לבן, ונחשבת מקורבת של ניסנקורן, הצטרפה אף היא למפלגתו של חולדאי. "בכל תפקידיי פעלתי ואמשיך לפעול כדי לקדם זכויות עובדים וזכויות של אנשים עם מוגבלות, לחזק את הדמוקרטיה ולחדול משנאת חינם", אמרה. "מדינת ישראל צריכה מפלגה עם ערכים ברורים שלא מתבלבלת, נשות ואנשי מקצוע אחראיים. אני שמחה להצטרף למפלגה שיש בה את כל אלה. בית עם אידיאולוגיה וערכים ולא בית עם פילוג ושיסוי". 

עינב קבאלה, מפלגת "הישראלים"
עינב קאבלה

מצטרפת נוספת לחולדאי היא עדי צברי, מנהלת בעלת רקורד עשיר בצבא ובמגזר הציבורי: "לפני שנים שירתתי כמפקדת הפלוגה הראשונה בבה"ד 1, הגעתי לשם כשאני מוכנה לתת הכל בשביל המדינה. לאחר שהשתחררתי, התמזל מזלי להוביל את פרויקט דיור בר ההשגה הראשון בארץ. החברה הישראלית תמיד הייתה חשובה לי ולצערי החברה הזו הופכת משוסעת, מפולגת, ומובלת על ידי הנהגה שזוהי דרכה. קשה למצוא את החזית האחידה שכל חיי כיוונתי אליה. אני מוכנה לתת הכל ולשים הכל על הכף כדי שנחזור לערכים ההם". 

עדי צברי, מפלגת "הישראלים"
עדי צברי

יחד עם חולדאי וניסנקורן: דן הראל צורף להנהגת המפלגה 

זמן קצר לאחר ההודעה על צירוף ארבע החברות החדשות למפלגת "הישראלים", הודיע חולדאי על צירופו של האלוף במיל' דן הראל, שיהיה שותף להנהגתה. הראל, סגן הרמטכ"ל לשעבר, שירת בצה״ל 35 שנים, במהלכן שימש בין השאר ראש אגף מבצעים, נספח צה״ל לארצות הברית, ואלוף פיקוד הדרום. לאחר פרישתו מהצבא, כיהן הראל כמנכ"ל משרד הביטחון, מנכ"ל משרד התחבורה יו"ר נתיבי אילון ויו"ר רכבת ישראל.״דן הראל הוא מנהיג ואיש מעשה ושותף להנהגה", אמר חולדאי, "דן תרם רבות למדינה וימשיך לתרום כמנהיג למען כלל הישראלים. כפי שהבטחתי, מפלגת הישראלים תגייס את הטובים בישראל. ואנו קוראים לכל הכוחות המאמינים בדרך שלנו, להצטרף בשעת חירום זו״. 

האלוף במיל' הראל אמר: ״החלטתי שאינני יכול עוד לעמוד מנגד למה שקורה מישראל שאני אוהב. מצאתי בית שבו אוכל לשרת את מדינת ישראל בהתאם לערכיי. זוהי החלטה אישית משמעותית אבל מתחייבת - אי אפשר לתת למצב הנוכחי להימשך״.