יתקיימו בחירות לראשות מפלגת העבודה: בג"ץ הכריע היום (חמישי) וקבע שיתקיימו פריימריז לראשות מפלגת העבודה. בית המשפט דחה את הערעור שהגיש יו"ר המפלגה המכהן, עמיר פרץ, שהודיע שלא יתמודד לכנסת הבאה - אך ניסה למעשה למנוע התמודדות על התפקיד במסגרת פריימריז. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכך, למעשה, קיבל בית המשפט את עמדתה של ח"כ מרב מיכאלי, שדרשה לקיים פריימריז לראשות המפלגה - והודיעה שתתמודד על תפקיד יושבת הראש. בהתאם להחלטה שהתקבלה, יתקיימו פריימריז לראשות הרשימה ב-24 בינואר, וסיבוב שני - אם יהיה צורך בכך - יתקיים 4 ימים לאחר מכן, ב-28 בינואר. פריימריז לרשימה ייערכו ב-1 בפברואר. 

מרב מיכאלי (צילום: יונתן בלום)
תתמודד לראשות מפלגת העבודה. מרב מיכאלי | צילום: יונתן בלום

הפריימריז במפלגת העבודה צפויים להיערך רק 11 ימים לפני סגירת הרשימות לכנסת ה-24 - ולזהות יושב/ יושבת הראש הבאים של המפלגה תהיה חשיבות גדולה בכל האמור לחיבורים אפשריים עם מפלגות אחרות. נכון להיום, ובמשך חודשים ארוכים, המפלגה לא עוברת את אחוז החסימה בסקרים. 

עד כה, הודיעו מרב מיכאלי וגיל ביילין על כוונתם להתמודד על התפקיד - ולא ברור האם גם איציק שמולי, שבחר להיכנס לממשלת נתניהו-גנץ יחד עם עמיר פרץ - מהלך שזכה לביקורת קשה בקרב בוחרי המפלגה, צפוי להתמודד על התפקיד. 

מטעמו של גיל ביילין נמסר בתגובה להחלטה: "אני מברך על החלטת בג"ץ שכן זו הזדמנות לשינוי. מרב מיכאלי ואיציק שמולי מחפשים את החיים הקלים וזה בדיוק מה שהביא אותנו ל-0 מנדטים: שוב תלות בכוכב חיצוני, שנמצא על גבול אחוז החסימה. אני אדרוש חיבור רק עם גוש שבו תישמר עצמאותה של מפלגת העבודה. מבחינתי כל חיבור הוא רק חניה עד הבחירות הבאות בהן אנחנו נופיע כרשימה משמעותית בזכות הפעולות שלנו בשנים הקרובות בהתאם לאידאולוגיה של העבודה".