בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל היום (ראשון) את החלטת ועידת מפלגת העבודה בדבר שינוי שיטת הבחירות במפלגה, הן ליו"ר והן לרשימת הנבחרים שתוצג לבחירות לכנסת. ההחלטה מהווה מכה קשה ליו"ר המפלגה, עמיר פרץ, ועלולה לאיים גם החלטתה השנויה במחלוקת של מפלגת הליכוד לבטל את הפריימריז הקרובים בה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השופטת הבכירה רחל ברקאי כתבה בסיכום העתירה: "בעת הזו של ערב הבחירות לכנסת", על המפלגה "להפעיל את המנגנון הקבוע בחוקה ולבצע משאל עם בקרב חברי המפלגה". ברקאי לא אסרה על תיקון חוקת המפלגה ושינוי שיטת בחירת הרשימה בעתיד, אך טענה כי יש לשקול זאת "בכובד ראש" ולדון בשאלה זו "בזמנים אחרים".

עמיר פרץ ומרב מיכאלי (צילום: Miriam AlsterFLASH90)
צילום: Miriam AlsterFLASH90

בעתירה שהגישה ח"כ מרב מיכאלי, בין היתר יחד עם אברהם שוחט, עמר בר לב ומיכל בירן, באמצעות עורכי הדין יוסי אשכנזי ואור דיסקין ממשרד הרצוג פוקס נאמן, קראו העותרים לבטל את החלטת ועידת המפלגה מ-29.11, בה הוחלט שלא לערוך פריימריז לראשות המפלגה. 

זמן קצר לאחר הודעת בית המשפט, הכריזה מיכאלי על כוונתה לרוץ לראשות המפלגה. מיכאלי פרסמה בחשבון הטוויטר שלה, וכתבה: "לא למחטף, לא לעסקנות. כן לדמוקרטיה, כן לפריימריז בקרב המתפקדות והמתפקדים. אני מודיעה על התמודדותי על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה. כי הגיע הזמן להחזיר את האמת לפוליטיקה".