הציוץ שיסבך את הליכוד? ח"כ ניסים ואטורי מהליכוד, צייץ אמש (רביעי) ציוץ תמיכה ביו"ר עוצמה יהודית בעל העמדות הימניות הקיצוניות איתמר בן גביר. זמן מה לאחר מכן, אמרה חברת הכנסת מהליכוד מאי גולן בתוכנית "צינור לילה" כי היא "מקווה שאיתמר בן גביר יהיה בממשלה". ההתבטאויות הללו באות לאחר יום שלם שבו בליכוד ניסו להתנער מבן גביר והכחישו שיהיה חבר בממשלה הבאה של נתניהו לאחר הבחירות.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעה 21:41 העלה ח"כ ואטורי לטוויטר את הציוץ "בן גביר זה אח" - ציוץ שהחל לעורר סערה ברשת וזכה לשלל תגובות - מה שככל הנראה הוביל למחיקתו כעבור חצי שעה. לאורך היום, בליכוד ניסו להכחיש שבן גביר יהיה חבר בממשלה הבאה - זאת לאחר שנודע שבליכוד חתמו על הסכם עודפים עם מפלגת הציונות הדתית, שברשימתה כלול בן גביר

זמן קצר אחריו, התראיינה חברת הכנסת מהליכוד מאי גולן ב"צינור לילה" והביעה גם היא תמיכה ביו"ר עוצמה יהודית. ״אני מקווה שאיתמר בן גביר יהיה בממשלה", אמרה. "אני חושבת שמרבית חברי הכנסת של הליכוד מסכימים איתי. קשה לי להאמין שמישהו מהם לא מסכים".

בריאיון לערוץ 20, אמר אתמול ראש הממשלה נתניהו כי "בן גביר לא יהיה חלק מהממשלה, אולי הוא יהיה חלק מהקואליציה" - אלא שסעיף 5 להסכם העודפים שנחתם בין הליכוד למפלגת הציונות הדתית, קובע שהליכוד יחתום על הסכם קואליציוני עם המפלגה וראש הממשלה "ידאג לשלב את נציגיה בכל ממשלה שיקים". 

הסכם העודפים בין הליכוד לציונות הדתית נחתם לאחר שראש הממשלה נתניהו דחף במשך תקופה לאיחוד בין מפלגתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' לבין איתמר בן גביר. במסגרת ההבנות, הציונות הדתית עמדה על כך שנתניהו יתחייב להקים ממשלת ימין יחד עם הציונות הדתית. 

בהודעה שיצאה מטעם מפלגתם של סמוטריץ' ובן גביר, נכתב: "הציונות הדתית עמדה על כך שנתניהו יתחייב בהסכם להקים ממשלת ימין שקווי היסוד שלה יכללו שמירה על ארץ ישראל, חיזוק זהותה היהודית של המדינה, הגברת המשילות וקידום הכלכלה והרווחה של החברה הישראלית". עוד נקבע בהסכם: "הצדדים יקדישו את מרצם להצלחת שתי המפלגות בכנסת".