12 ימים לבחירות: ח"כ ניצן הורוביץ יו"ר מפלגת מרצ התארח היום (חמישי) באולפן N12 והתייחס לשורה של נושאים בוערים. הורוביץ התעקש כי אין תרחיש שהוא ומפלגתו לא יעברו את אחוז החסימה. "אנחנו תנועה שנאבקת ולוחמת ואין מצב שלא תהיה מרצ בכנסת, יש לנו אנשים בכל הארץ", אמר, "לא רק שנעבור - אנחנו גם נתחזק. יש לנו חלק מכריע - אם לא תהיה מרצ יהיה להם 61. הכול תלוי בתוצאות. צריך 5 מנדטים. מרצ היא לא רק הבחירה האסטרטגית אלא גם הבחירה הערכית. אנחנו מחויבים לזה ב-100%. אצלנו אין עריקים. יש לי ניסיון מר עם אנשים אחרים, אנחנו לא נלך עם ביבי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

>> יו"ר מרצ ניצן הורוביץ: היה מקום לפתוח בחקירה נגד ישראל

>> ניצן הורוביץ בוועידת המשפיעים 2021: האמירה שלי על בהאג נכונה

>> יו"ר מרצ על אי מעבר אחוז החסימה: "תומכינו בעבודה ויש עתיד - חזרו אלינו" 

יו"ר מרצ תקף את העבודה ואמר כי אי אפשר לסמוך על המפלגה של מרב מיכאלי שלא תשב בקואליציה עם נתניהו: "פעם אחרונה היינו ביחד ואז הם הלכו לביבי. אפשר לסמוך עלינו שנעמוד מול הימין הקיצוני בכנסת. אנחנו לגמרי גורם מכריע".

על מפלגות הימין אמר: "בנט פוסל את כולם, מי הוא בכלל שידבר? אנחנו לא פוסלים אף אחד חוץ מנאשמים בפלילים וכהאניסטים. אנחנו נדבר עם כל מפלגה אחרי הבחירות. מרצ, העבודה ויש עתיד זה גוש נחמד ואנחנו לא פוסלים אף אחד, הם פוסלים. אם גדעון סער ירצה להכשיר מאחזים לא תהיה לו ממשלה, אם בנט רוצה סיפוח לא תהיה לו ממשלה. הממשלה שתקום דבר ראשון תטפל במשבר (הקורונה), ועל זה אפשר להתחבר".

"הקואליציה הבאה תהיה מורכבת מהרבה מפלגות והיא לא מתנועעת ברוח", הוסיף. "את החישובים האלה שמעתי 3 מערכות בחירות, ובינתיים ביבי לא מצליח להרכיב ממשלה. בנט, סער וליברמן - עם מי הם יישבו? חשוב שאנחנו נהיה שם כי אחרת הם ילכו לביבי - זה אסטרטגי. אנחנו הכי מחויבים להחלפת נתניהו. ליברמן יישב איתו, סער יישב איתו. הם עוד יישבו איתו - אנחנו היחידים שלא נשב איתו. אנחנו תמיד מפלגה שלא מפחדת להגיד את האמת גם כשלא נעים וגם כשאחרים בורחים, זה הייחוד שלנו ואנחנו לפעמים גם משלמים עליה מחיר".

הורוביץ הבהיר בריאיון כי הוא מתנגד לחקירת החשדות לפשעי מלחמה בשטחים, ובאותה נשימה גם אמר כי הוא מתנגד להתנחלויות ולמדיניות הישראלית הנוכחית: "מי שמביא את ישראל להאג זה לא אני - זה הימין והמתנחלים, זה מה שגורר אותה להאג. אני לא רוצה שהיא תגיע לשם, אני נגד העמדת חיילי צה"ל לדין בחו"ל. מי שמסבך אותם היא הממשלה".

"אני לא בעד פתיחת חקירה פלילית, אבל אף אחד לא שאל אותי", אמר. "אני רוצה שהמדינה שלי תצא מהשטחים ולא תצטרך להיות בהאג. עושים התנהלות של התנחלות מופקרת, ואז אחרי שנים שפותחים חקירה אומרים: 'אנטישמים'. אני מחזיר את הכדור לממשלה ושואל - מה אתם עושים עם זה? לא רוצים להרגיז את המתנחלים".

"ההחלטה של האג לא מעניינת אותי", הוסיף, "אני מתנגד להתנחלויות, זה פוגע בנו וזה גורם להאג. אני לא בעד או נגד האג, אני רוצה לפתור את הסכסוך בינינו לבין הפלסטינים. האג זה תוצאה של מה שקורה בשטח. אם תהיה ממשלת 61 של ביבי, סמוטריץ' ובן גביר - זה מה שנקבל. (אני) נגד צווי מעצר נגד חיילי צה"ל, אבל מה ממשלת ישראל עושה כדי למנוע את זה, אני מסבך את החיילים בהאג? זו הממשלה. יש לנו עמדה שהיא נגד הכיבוש ובעד שתי מדינות. היא לא עמדה אנטישמית, אלא הכי פרו-ציונית ודמוקרטית. מי שדוחף אותנו לגיהנום הזה זה הימין".

על האפשרות של הסדר טיעון עם ראש הממשלה נתניהו, אמר יו"ר מרצ: "לא אני קובע, אלא היועמ"ש. אני סומך על מערכת המשפט, בניגוד לנתניהו שרוצה להרוס אותה. אני לא אומר על המשפט בישראל וליאת בן ארי שהם אנטישמים. הוא מנסה לעשות הפיכה שלטונית ומשפטית. נתניהו צריך לעמוד למשפט, אני גם נגד חנינה".

ומה הגולשים רוצים לדעת?

בשבועות האחרונים עשרות אלפי גולשי N12 הצביעו וכתבו על מה הם באמת מצביעים בבחירות האלה. נושא החינוך עלה שוב ושוב. רבים כתבו שהם מודאגים ממצבם הנפשי של הילדים השנה ומכך שהם שכחו איך ללמוד. דורון מחיפה קרא ל"תוכנית לאומית להשלמת הפערים שנוצרו כתוצאה מהקורונה, הן פדגוגית והן חברתית".

מה אתם תעשו כדי לגשר על הפערים הקשים שנוצרו השנה? וכדי שהצרכים הרגשיים של ילדים יקבלו ביטוי במערכת החינוך? 

ועל מה אתם מצביעים בבחירות האלה? היכנסו והצביעו בפרויקט המיוחד של N12, עמותת 121 וקרן רש"י - ואנחנו נעביר את זה הלאה לפוליטיקאים שלנו.