יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס הבוקר (שלישי) לראשונה לתוצאות האמת של הבחירות, שלאחר פרסום 97% מהקולות מזכות את מפלגתו ב-32 מושבים בכנסת - לעומת 36 של מפלגת הליכוד. בצאתו מביתו שבראש העין אמר גנץ לכלי התקשורת: "תיאלצו להמתין לתוצאות האמת, נכבד את החלטת הבוחר". במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הבוקר עם יו"ר ש"ס אריה דרעי ודן עימו במשך כשעה וחצי בהרכבת הממשלה הבאה. פגישת ראשי "בלוק הימין" נקבעה לשעה 15:00.

גיוס עריקים? כך יוכל הימין להשיג 61 מנדטים

למי הצביעו ביישוב שלכם? המפה המתעדכנת

הכירו את הח"כים של הכנסת ה-23

הכנסת ה-23: בואו להרכיב את הקואליציה שלכם

מדגם חדשות 12: זה הפער בין הגושים

"תוצאות הבחירות הולכות ומצטברות לאט לאט", אמר גנץ. "ניכר שלנתניהו אין 61 כדי להרכיב ממשלה. אנחנו נבחן את דרכנו. אנחנו מחויבים למדינת ישראל, אנחנו מחויבים לחברה בישראל וכמובן מכבדים את החלטת הבוחר. נעקוב אחרי התפתחות תוצאות האמת ונראה לאן ניקח את זה משם. מה שהציבור צריך לזכור זה שהיינו מחויבים, נותרנו מחויבים, ונישאר מחויבים גם בהמשך". כחול לבן תקיים ישיבת סיעה בשעה 18:00.

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס גם הוא הבוקר לתוצאות הבחירות, המציבות אותו שוב כלשון המאזניים. "כפי שאמרתי כבר אתמול, אנחנו נמתין לתוצאות הסופיות", אמר ליברמן ברוח דומה לדבריו של גנץ. עם זאת, הבהיר ליברמן את כוונותיו להמשך: "ביום חמישי בצוהריים מתכנסת הסיעה, ושם נקבל החלטות. כפי שהתחייבנו, נעשה הכל למנוע בחירות רביעיות - ואנחנו מתכוונים להכריע לכאן או לכאן".

לפי שעה הפער בין שתי המפלגות הגדולות עומד על ארבעה מנדטים. תמונת הגושים מציגה פער של חמישה מנדטים עם 59 לגוש הימין, 54 לגוש המרכז-שמאל ו-7 לישראל ביתנו. הרשימה המשותפת היא השלישית בגודלה עם 15 מנדטים, אחריה ש"ס עם 10, ישראל ביתנו, העבודה-גשר-מרצ ויהדות התורה עם 7 לכל אחת מהן, וימינה עם 6. עוצמה יהודית בראשות איתמר בן-גביר לא עברה את אחוז החסימה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות