סערת הסירוב להופיע בכנסת: הזמר חנן יובל מתייחס הבוקר (שני) לתגובתו של קובי פרץ על דבריו של השר דודי אמסלם וכותב: "אף אחד לא יצליח לסכסך ביני ובינך".

בחשבון הפייסבוק שלו, תחת הכותרת: "מכתב אישי לקובי פרץ", הוסיף יובל: "קובי יקר, אני מאוד מעריך אותך, כזמר, כיוצר וכקולגה. אני לא מכיר אותך באופן אישי, אבל אני מאמין שאתה בן אדם הגון וחיובי. אני רוצה שתדע, שכל עוד הדבר תלוי בי, אף אחד לא יצליח לסכסך ביני ובינך. אף אחד. מאחל לך ולכל משפחתך בריאות והצלחה". 

פרץ השיב לו והזמין אותו להופעה: "בימים לא פשוטים שאנחנו עוברים בתור עם ומדינה, אני בעד אחדות ושלום בין כל בני ישראל. כולנו אחים, לא משנה מה הדעות הפוליטיות של מי מאיתנו, או מאיפה הורינו הגיעו ארצה. חנן יובל היקר, אני מזמין אותך להופיע אצלי בהופעה הקרובה, נשיר יחד ונקרב לבבות".

בעקבות הסערה, הופעה של יובל שהייתה אמורה להתקיים ביום העצמאות במועצה האזורית מטה בנימין בוטלה. במועצה סירבו להתייחס למקרה ומסרו: "אין תגובה". בסוף השבוע דווח כי יובל סירב להצעה להופיע בכנסת בערב יום הזיכרון, נוכח האירועים האחרונים בשכן ובראשם הסרטון המביש של ח"כ אלמוג כהן. בשיחה עם N12 אמר אז: "זו לא הכנסת שלי. אם הם לא מכבדים אותנו, למה שאני אכבד אותם?". אתמול השר אמסלם מיהר להגיב וצייץ בטוויטר: "מי זה חנן יובל? אני מציע למארגנים להביא את קובי פרץ שישיר 'אנחנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים'". 

אל התמונה נכנס גם פרץ עצמו והגיב ברשתות החברתיות לסערה שנקלע אליה. "חנן יובל הוא זמר נפלא ואחד מהיוצרים החשובים בישראל. צר לי שבחר לסרב להופיע בכנסת ביום הקדוש לכולנו - יום הזיכרון לחללי מערכת ישראל, יום שבו כולנו מתאחדים ושמים את כל המחלוקות בצד". 

ח"כ דודי אמסלם  (צילום: מדברות על זה , קשת 12)
השר דודי אמסלם | צילום: מדברות על זה , קשת 12

הזמר, שנחשב לאחד מהזמרים הפופולריים ביותר בעשור הראשון של המאה ה-21, הוסיף: "דודי, אני אשמח לשיר לך ולכל כנסת ישראל בכל זמן ועת שתרצו. עבורי זה יהיה כבוד עצום ואולי גם הזדמנות להראות לילדים שלי שאחרי כל מה שאבא שלהם עבר, החיים לקחו אותו שוב למקום הכי גבוה ומכובד שיש. זה יהיה הסיפור הכי חינוכי וערכי שאפשר ללמד".