הזמר קובי פרץ מגיב לדבריו של השר דודי אמסלם, שקרא להזמינו להופעה בכנסת במקום חנן יובל שסירב בעקבות האירועים האחרונים במשכן. בחשבון האינסטגרם שלו כתב פרץ היום (ראשון) אחר הצוהריים: "חנן יובל הוא זמר נפלא ואחד מהיוצרים החשובים בישראל. צר לי שבחר לסרב להופיע בכנסת ביום הקדוש לכולנו - יום הזיכרון לחללי מערכת ישראל, יום שבו כולנו מתאחדים ושמים את כל המחלוקות בצד". 

הבוקר צייץ בטוויטר השר: "הייתי מציע למארגנים להביא את הזמר הויוצר הנפלא קובי פרץ, כדי שישיר לנו את השיר 'אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים'". "שלא יהיה ספק, אני גאה בדודי אמסלם", הבהיר פרץ. "הוא מעז להציף בצורה מתריסה את כל העוולות במדינה הזו. תגחכו עליו, שהוא אדם פוגע ומזלזל. מצטער לומר לכם, האיש הזה מצליח לגעת שוב ושוב בכל הנקודות הרגישות בחברה ולהוציא רבים משלוותם. למה? כי הוא חושף את האמת. והאמת חברים, כואבת".

View this post on Instagram

A post shared by קובי פרץ-העמוד הרשמי (@kobi_peretz)הזמר, שנחשב לאחד מהזמרים הפופולריים ביותר בעשור הראשון של המאה ה-21, הוסיף: "דודי, אני אשמח לשיר לך ולכל כנסת ישראל בכל זמן ועת שתרצו. עבורי זה יהיה כבוד עצום ואולי גם הזדמנות להראות לילדים שלי שאחרי כל מה שאבא שלהם עבר, החיים לקחו אותו שוב למקום הכי גבוה ומכובד שיש. זה יהיה הסיפור הכי חינוכי וערכי שאפשר ללמד". 

חנן יוסף, דודי אמסלם (עיבוד: אייל מרגולין, פלאש 90)
דודי אמסלם וחנן יובל | עיבוד: אייל מרגולין, פלאש 90

במרץ 2010 נעצר פרץ על ידי רשות המיסים בחשד שהעלים הכנסות על סך מיליונים. שש שנים אחר כך הוא נידון לשנתיים מאסר וב-2017 החל לרצות את עונשו. ביולי 2018 הוא שוחרר לאחר שעונשו קוצר. "מצאתי את עצמי תחת מתקפה, כשישראלים כמוני קוראים לי 'עבריין מורשע שישב בכלא' ועוד מילים יפות. אני גאה להיות סמל לאדם שהצליח לבנות את עצמו בזכות כישרון, להגיע משיכון עוני לפסגה, ליפול הכי קשה שיש, לשלם על זה מחיר ולצמוח בחזרה". 

פרץ התרעם על כך שלטענתו, גם לפני שישב בכלא, לא הוזמן לאירועים ממלכתיים. "מישהו הזמין אותי פעם לכנסת, לבית הנשיא? לאירועי זיכרון? הזמר הכי מצליח בארץ, אבל להופיע באירוע ממלכתי - לשם אני לא שייך. למה? כי אני מזרחי מדי, ערס מדי, לא תכול עיניים ובהיר שיער. ההפך מהישראלי היפה. אם תרצו, הקונטרה של חנן יובל".