בית המשפט העליון דן היום (רביעי) בערעור שהגיש מוחמד בכרי, יוצר הסרט השנוי במחלוקת "ג'נין ג'נין", בעקבות תביעת לשון הרע שהוגשה נגדו בבית המשפט המחוזי. בפסק הדין בערעור נקבע שיש להטיל על בכרי אחריות בגין ארבע הקרנות של הסרט בין השנים 2012-2010. פרט לכך, בדעת רוב של השופטים, יש להטיל על בכרי אחריות בגין פרסום הסרט ביוטיוב, ולהותיר על כנם את הסעדים שנפסקו בבית המשפט המחוזי, ובכללם צו מניעה גורף האוסר על הקרנת הסרט בישראל.

"ג'נין ג'נין", סרטו התיעודי של הבמאי הפלסטיני מוחמד בכרי שיצא לאקרנים בשנת 2002, הופק בעקבות הקרב בג'נין שניהלו כוחות צה"ל במחנה הפליטים שבעיר במסגרת מבצע "חומת מגן". הדוקו מביא סיפורים של פלסטינים על פשעי מלחמה שביצעו לכאורה חיילי צה"ל בזמן הקרב - וכמו רבות מהיצירות שעוסקות בנרטיב הפלסטיני, גם הפעם השיח הציבורי לא התנהל על מי מנוחות.

אחרי שנים של דיונים וסחרורים משפטיים, בית המשפט המחוזי קבע לפני כשנתיים כי הסרט נאסר להפצה ולהקרנה בארץ בפסק דין תקדימי, שבו צוין כי "אין אמת בעיקרם של הדברים שפורסמו בסרט ואין תום לב בהצגתם". בתוך כך, הורו להחרים את כל עותקי הסרט בישראל, ובכרי אף חויב לפצות את חייל המילואים ניסים מגנאג'י שהשתתף בלחימה בסך 175 אלף שקלים.