פרטים חדשים על אודות התאונה ההוליוודית: בשבוע שעבר ירה למוות השחקן אלק בולדווין במנהלת צילומי הסרט “Rust" - האלינה האצ'נס. כעת, נחשפים פרטים חדשים על עברו של עוזר הבמאי של הסרט, אשר פוטר בעבר עקב תקרית בטיחותית דומה.

 דייב הולס, עוזר הבמאי שהעניק לאלק בולדווין את אקדח הדמה לפני אירוע הירי בשבוע שעבר, פוטר בעבר מהפקה קולנועית אחרת בעקבות תאונת ירי במסגרתה נפצע חבר צוות צילום, כך מסרה חברת ההפקה לרשת CNN.

האלינה האצ'ינס (צילום: instagram)
האלינה האצ'נס, מנהלת הצילומים שנורתה למוות | צילום: instagram

דייב הולס שימש עוזר במאי בסרט “Freedom’s Path” אשר הצטלם ב-2019. במהלך הצילומים, אחד הנשקים פרק כדור "באופן מפתיע", מה שהוביל את אחד מחברי צוות הסאונד להירתע מהפיצוץ, להתפנות לטיפול רפואי ולעצור את ההפקה - כך מסרה חברת Rocket Soul Studios.

מצבו של טכנאי הקול הוערך אז בידי פארמדיק על הסט, אשר הפנה אותו לקבלת טיפול רפואי. הוא חזר לסט הצילומים כמה ימים לאחר מכן, ובעקבות המקרה הולס הועבר ופוטר באופן מידי מההפקה. חברת Rocket Soul Studios קטעה את צילומי הסרט עד שהולס הוצא רשמית מן הסט. פרטי התאונה נרשמו בפירוט בדוח מטעם חברת ההפקה.

אלק בולדווין (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
השחקן אלק בולדווין - ירה באקדח שהכיל קליע בודד | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

"עם סיום צילומי ההפקה באותו היום, הופסקה העסקתו של דייב הולס באופן רישמי, וניתן לו הסבר מדויק על כך", מסרה חברת ההפקה. "דייב הביעה חרטה על האירועים והבין את הסיבות שהביאו לפיטוריו. עוזר במאי חדש כמו גם מומחה נשק חדש נשכרו להמשך צילומי הסרט, שהסתיימו בהצלחה".

עיתונאי CNN ביקשו את תגובתו של איש צוות הסאונד, שבחר שלא להגיב בנושא. תגובתו של הולס טרם התקבלה.