בג"ץ קבע – החל מעוד חצי שנה, גם זוגות בעלי אותו מין יוכלו להביא ילד בהליך פונדקאות בישראל. הדבר, שהיה אסור בחוק עד כה, התקבל בשמחה גדולה בקהילת הלהט"ב בארץ, וביניהם גם אנשי תרבות רבים. הראל סקעת, למשל, העלה פוסט לחשבון האינסטגרם שלו ושיתף בתחושות: "אושר עבור כל אלה שכמעט ויתרו על החלום להיות הורים, לקחו הלוואות ענק כדי להגשים את זכותם הבסיסית להקים משפחה", המשיך הזמר וכתב, "עבור קהילה שלמה שמגשימה חלום וזוכה סוף סוף במה שמראש היה ברור שמגיע לה". את הפוסט חתם במשפט "יום שמח מאוד למדינת ישראל".

View this post on Instagram

A post shared by Harel Skaat (@harelskaat)

מאז ומתמיד נושא העלויות הגבוהות והאפשרויות המצומצמות שבהבאת ילדים לעולם לזוגות חד מיניים בישראל, היה נושא פתוח. רבים התראיינו עליו ושיתפו בקשיים. אחד מהם היה אסי עזר, ששיתף במרץ 2019 כי החל בהליכי פונדקאות יחד עם בן זוגו אלברט אסקולה. ב-2019 הוא העלה פוסט בצירוף הכיתוב: "זהו, החלטנו שאנחנו רוצים להיות אבא ואבא". על החלטת בג"ץ הגיב בפשטות "HOPE". גם בת הזוג הטלוויזיונית רותם סלע הצטרפה לברכות בסטורי וכתבה "מרגש".

View this post on Instagram

A post shared by Assi Azar (@assiazar)

הזמר עברי לידר העלה תמונה עם בנו אלבי וכתב: " זה רגע חשוב מאין כמוהו. גם בנושא הספציפי הזה וגם בהפיכת החברה הישראלית לחברה שוויונית ומודרנית... אני מקווה מאד שהאח או האחות של אלבי יזכו להיוולד בישראל". לידר, ששיתף ב-2019 בהליך הפונקדאות עם בנו, הדגיש בפוסט כי בחודשים האחרונים דיבר עם גורמים שונים "מקבלי ההחלטות, במדיה, ועם חברי הקרובים", כדי לגרום להחלטה להתקבל.

View this post on Instagram

A post shared by Ivri Lider (@ivrilider)

 

בריאיון ל-N12 במרץ האחרון שיתף רן דנקר בקשיים הכרוכים בהבאת ילדים ואמר: "אנחנו רוצים עוד ילד, אולי בתהליך של הורות משותפת, או דרך פונדקאות. למרות שזה יקר בצורה מכעיסה, זה כמעט בלתי אפשרי במדינה שלנו. אני רוצה להביא ילד ביולוגי משלי". כהמשך לאמירה הזאת חגג דנקר את הבשורה באינסטגרם: "אני מרוגש בצורה יוצאת דופן מהידיעה המרעישה הזאת שהופכת את מה שברור וטבעי עבורי לאפשרי... אני בהחלט אשמח לעשות ילד בפונדקאות ישראלית!".

הידיעה ההיסטורית החלה לרקום עור וגידים כבר בפברואר 2020, אז חייב בג"צ את הכנסת לתקן את החקיקה הקיימת בנושא. בג"צ קבע שחוק הפונדקאות מפלה את הזוגות החד מיניים: " הוראות הסדר הפונדקאות הקבוע בחוק פוגעות פגיעה בלתי מידתית בזכות לשוויון ובזכות להורות של קבוצות אלו, ואינן חוקתיות".