עורך דינה של בריטני ספירס, מת'יו רוזגארט, הגיש הלילה (שני) מסמכים רשמיים המבקשים שג'יימס ספירס, אביה של הזמרת, יפסיק לתפקד כאפוטרופוס הרשמי שלה. המסמכים החדשים מלווים בעדויות נוספות תומכות, לדוגמה: הצוות הרפואי של בריטני אישר כי ניתוק הקשר עם אביה יכול להועיל למצבה הבריאותי והוכח כי אביה של בריטני לוקח מכספה יותר מהנהוג - משכורתו עומדת על 16 אלף דולר, לצד חשבונות נוספים.

עורך דינה החדש של בריטני מונה לתפקיד רק לפני שבועיים, וכבר אז, ברגע מינויו הודיע כי יגיש את המסמכים בהקדם האפשרי. אתמול בלילה אמר עורך הדין: "לפני פחות משבועיים התחייבנו לפעול באגרסיביות לסיומה של המשמורת הזאת. כעת ישנו תיעוד ציבורי שעשינו זאת תוך פחות משבועיים. אנחנו מצפים להמשך הדיונים בבית המשפט". בדוח שהוגש ציינה הזמרת שם של אדם אחר שהייתה רוצה שיחליף את אביה - רואה החשבון ג'ייסון רובין. ההסבר לבקשה הייתה שראוי שהאדם שינהל אותה יהיה רואה חשבון ונכתב כי זו "העדפה אינטליגנטית מבחינה אובייקטיבית, למנות נאמן מקצועי ומוסמך, בעיקר בנסיבות האלה".

בריטני ספירס (צילום: AP)
בריטני ספירס | צילום: AP

בסוף יוני העידה בריטני טלפונית על יחסו של אביה אליה. אז האשימה אותו בניצול וכינתה את ההסדר אכזרי. "אם זו לא התעללות אני לא יודעת מה כן", אמרה אז הזמרת, "חשבתי שהם מנסים להרוג אותי. בדיון שהתקיים בתחילת החודש דחה בית המשפט את הבקשה לביטול המשמורת בטענה שלא יוכל להתייחס לעדות שנתנה עד שלא תגיש את המסמכים בעצמה, באמצעות עורך דינה. כעת, משהוגשו המסמכים, הבקשה תעלה לדיון ב-29 בספטמבר.

שלט מהמחאה של בריטני ספירס (צילום: GettyImages-Rich Fury / Staff)
תנועת המחאה "שחררו את בריטני" | צילום: GettyImages-Rich Fury / Staff

במקביל להגשת הבקשה אתמול, התקיים דיון אחר בעניינה של בריטני הנוגע לעלויות האבטחה סביב ג'ודי מונטגומרי, האפוטרופוסית הנוכחית של בריטני שעובדת לצד אביה. מונטגומרי קיבלה לאחרונה איומים על חייה בעקבות הסכם המשמורת המדובר ומבקשת להגביר את האבטחה סביבה. עורכי הדין משני הצדדים ביקשו זמן נוסף למשא ומתן בנושא, וגם הוא צפוי לעלות שוב בדיון בסוף ספטמבר.