המאבק של בריטני ספירס באביה: בית המשפט בארצות הברית החליט הלילה (חמישי) לאפשר לספירס לבחור בעצמה עורך דין שייצג אותה בפרשה. ההחלטה מגיעה כשלושה שבועות אחרי שהשמיעה את עדותה הקשה על האופן שבו אביה, ג'יימי ספירס, שולט בכל דרך בחייה ומונע ממנה את חירותה.

בדיון בעניין שנערך בלוס אנג'לס נתנה הזמרת עדות נוספת דרך הטלפון הנייד של עורך דינה, במהלכה תקפה בשנית את התנהלות אביה. "אני כאן כדי להגיש כתב אישום, אני עצבנית ואני לא מפחדת להגיע לכך. אתם מאפשרים לאבי להרוס לי את החיים. אני צריכה להיפטר ממנו ולהעמיד אותו לדין על התעללות ושימוש לרעה באפוטרופסות", טענה בריטני תוך שהיא פורצת בבכי.

ספירס דיברה במשך כ-20 דקות מול בית המשפט והטיחה האשמות חמורות כנגד התנהלות אביה. הזמרת כינתה את מה שחוותה כ"התעללות". לדבריה, אביה נהג למנוע ממנה דברים בסיסיים כמו קפה, רישיון הנהיגה שלה ו"וויטינים לשיער", הכל תחת האפוטרופסות שלו עליה.

• בית המשפט דחה בקשה של בריטני להתנתק מהאפוטרופסות
• המנהל של ספירס מתפטר וטוען: "היא בדרך לפרישה מהקריירה"
• "אני לא המשפחה שלי, תמיד אתמוך באחותי"

לא מעט התפתחויות ארעו מאז העדות הדרמטית שעוררה סערה. הדיון בנושא החלפת עורך דינה של הזמרת עלה אחרי שעורך דינה, סמואל ד. אינגהם, כי בכוונתו להתפטר, זאת בעקבות ביקורת של ספירס על התנהלותו. אינגהם מונה להיות עורך דינה כבר ב-2008 כאשר החל הליך האפוטרופסות. על פי אתר TMZ, עורך הדין שתמנה בריטני, הוא מת'יו רוזנגרט, שייצג בעבר את בן אפלק, סטיבן שפילברג ושון פן. 

למרות כל זאת עורך הדין של אביה של ספירס אמר במהלך הדיון כי אין בכוונתו לוותר על האפוטרופסות שלו כלפיה וכי תמיד עמד לנגד עיניו הרצון שיהיה טוב לבתו. לדבריו: "ספירס מאמינה בשלל טענות מופרכות כי אביה אחראי לכל הדברים הרעים שקרו לה". עם זאת, הוא הסכים כי יש לחקור את הטענות שהעלתה בהופעות שלה בבית המשפט.  

כוכבת הפופ בת ה-39, העידה נגד אביה, ומחוץ לאולם הדיונים התקיימה הפגנת תמיכה של מעריציה במסגרת תנועת #FreeBritney. בעדות הראשונה, ספירס סיפרה שהיא בטראומה כתוצאה מההסכם שנחתם לפני 13 שנה ואמרה בעדותה הראשונה: "סיפרתי לעולם שאני שמחה ושאני בסדר, אבל אני בטראומה - אני לא שמחה, אני לא יכולה לישון. אני פשוט רוצה את החיים שלי בחזרה".

מפגין למען שחרור בריטני ספירס (צילום: AP)
מפגין מחוץ לבית המשפט, בזמן עדותה של בריטני | צילום: AP

הסכם האפוטרופסות של ג'יימס על בתו נחתם ב-2008, אז הייתה הזמרת מצויה במצב נפשי רעוע וסבלה מהתמוטטויות עצבים. מאז, לאורך השנים, צצו תיאוריות על כך שבריטני לכודה ושהיא רוצה להשתחרר מאביה, ששולט על ההון שלה, המוערך בכ-60 מיליון דולר. המאבק סביב "שחרורה של בריטני", צבר תאוצה עם צאתו של הסרט "Framing Britney Spears" בתחילת 2021.