סדרת ספרי "הארי פוטר" נגמרה ב-2007, אבל זה לא מונע מהסופרת ג'יי קיי רולינג - ומאולפני האחים וורנר, שמנהלים איתה את הזיכיון - להמשיך לחלוב את הפרה הזו עד טיפת החלב האחרונה. אחרי שמונה סרטים, מחזה מצליח בווסט-אנד ובברודווי ושני סרטי ספין-אוף, הילד ושרביט הקסמים לא ייתן שניפרד ממנו כל כך מהר: מקור מקורב לאחים וורנר סיפר למגזין ההוליווד ריפורטר שישנם מגעים ראשוניים בנוגע להפקת סדרת טלוויזיה ש"תביא את הזיכיון האהוב למסך הקטן". אם הדיווח אכן אמין, הסדרה אמורה להיות משודרת בשירות הסטרימינג של ערוץ HBO והאחים וורנר, HBO מקס. החדשות המרעישות אמנם ריגשו רבים ממעריציה הוותיקים של הסדרה, אבל ישנם כאלה שנותרו סקפטיים לגבי האפשרות שהמותג ימשיך להכניס כסף לכיסה של רולינג.

כזכור, במהלך השנה שעברה ג'יי קיי רולינג עוררה סערה כשהצהירה שיש להתייחס לטרנסג'נדרים לפי המין הביולוגי בו נולדו ולא לפי המגדר לפיו הם מעדיפים שיפנו אליהם. רולינג טענה שהקהילה הטרנסית מנסה לבטל את מושג המין ביולוגי, והשוותה טיפול הורמונלי בצעירים וצעירות טרנסים לטיפולי המרה. בעקבות הצהרות כאלה, רולינג נהייתה לדמות ידועה לשמצה בקרב הקהילה הטרנסית בפרט, ובקהילה הלהט"בית בכלל.

גולשת אחת כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "אתם רוצים שאצפה במשהו שרק ישים עוד כסף בכיס שלה? לא פאקינג נראה לי". מעריצים נוספים מצביעים על האמביוולנטיות שהם מרגישים עקב הדיווחים על הסדרה החדשה, משום שהם אהבו את "הארי פוטר" מאוד בילדותם אך לא מזדהי עם האידאולגיה של רולינג: "'הארי פוטר' היה החלק הכי חשוב בילדות שלי, ואלמלא העובדה שרולינג היא שמוקית טרנספובית הייתי מתרגשת לקראת זה, אבל באמת... מי הולך לצפות בזה?". אחרים הביעו מורת רוח מהחדשות גם בלי לערב בכך את הצהרותיה הבעייתיות של הסופרת. גולש אחד כתב, "הארי פוטר נתן לנו כ"כ הרבה תוכן, אני לא מבינה למה סדרה בסטרימינג היא בכלל הכרחית... מי רעב לעוד תוכן?" גולש אחר הביע את דעתו: "אני לא רוצה את הארי פוטר החדש, זה מפחיד אותי באמת. מה אם זה גרוע?! הבריאות הנפשית שלי לא תעמוד בזה". גולש נוסף הגיב, "מי רוצה עוד מהארי פוטר? אני לא מכיר אף אחד כזה". עוד גולשת חרצה, "אני לא רוצה סדרה של 'הארי פוטר'. זה נגמר. תניחו לזה".

בין אם אתם מאסכולת המתלהבים ובין אם אתם מתכוננים להחרים את הסדרה בעקבות העמדות של רולינג לגבי הקהילה הטרנסית, יש לציין דבר אחד מהותי: בינתיים, לא ידוע אם סדרת טלוויזיה כזו אכן תצא לפועל. להוליווד ריפורטר נודע על מגעים ראשוניים עם כותבים פוטנציאליים, אבל לא דווח על אף אדם שאמור להשתתף בסדרה הלכה למעשה. לא שחקנים (גם לא שחקנים מסדרת הסרטים המקורית), לא תסריטאים ולא מפיקים. למעשה, האחים וורנר שחררו הצהרה, בה הם קובעים ש"לא מפתחים כעת סדרת 'הארי פוטר' באולפנים או בשירות הסטרימינג".