קונצ'טה פרל, המוכרת לצופי הטלוויזיה כברטה מהסדרה הקומית המצליחה "שני גברים וחצי", מתה אתמול בגיל 77, כך אישר נציג של חברת האחים וורנר. פרל אושפזה בחודש מאי בבית החולים ובילתה יותר מארבעה שבועות בטיפול נמרץ, כשבשלב מסוים אף לקתה בדום לב. מאז הועברה למרכז טיפולי לטווח ארוך, שם חוברה למכונת הנשמה ולדיאליזה, אלא שגופה קרס בימים האחרונים עקב דלקת בכליות.

פרל גילמה את ברטה במשך כל 12 העונות של הסדרה (ב-212 פרקים סך הכל), ואף קטפה שתי מועמדויות לפרס האמי בקטגוריית שחקנית המשנה (בשנים 2005 ו-2007). כוכב "שני גברים וחצי" צ'רלי שין, שפוטר מהסדרה בשנת 2011, ספד לקולגה וכתב בחשבון הטוויטר שלו - "מתוקה אמיתית, מקצוענית, חברה אמיתית. אובדן מזעזע וכואב. ברטה, כישורי הניקיון שלך היו מעט חשודים אבל הכישורים החברתיים שלך היו מושלמים".

גם יוצר הסדרה, צ'אק לורי, נפרד מפרל בהצהרה רשמית וכתב, "כולנו קראנו לה צ'אטי. וכולנו אהבנו אותה. 12 שנים של שיאים ורגעי שפל, והרבה הרבה צחוק. לאורך כל זה היא הייתה סלע. אחת הנהדרות. זכיתי לקרוא לה 'חברה'". השחקן ג'ון קרייר, שגילם בסדרה את אלן, כתב בטוויטר כי פרל "הייתה אדם יפהפה. החום והפגיעות שלה היו נקודות החוזק שלה. אני בוכה בגלל האישה שתחסר לי והאושר שהיא הביאה לכל כך הרבה אנשים. אני שמח שידעתי כמה מזל יש לי לחלוק איתה במה. נצרתי כל רגע ואמשיך לעשות זאת עד שניפגש שוב. יש לי תחושה שהיא תקרא לי 'זיפי'".

פרל נולדה בצ'רלסטון שבמדינת וירג'יניה המערבית, והופיעה לראשונה על במה במהלך לימודי באוניברסיטת מארשל. לאחר לימודיה הופיעה במספר הצגות בתאטרונים באוף ברודווי וזכתה במספר פרסי תיאטרון. בשנת 1979 עברה לקולנוע כשגילמה מנקה בסרט "הארטלנד" וב-1992 קיבלה מועמדות ראשונה לפרסי האמי על תפקידה כסוזן בלום בסדרת הדרמה "פרקליטי אל. איי.". מאז הספיקה להופיע בשלל סדרות כמו "באפי ציידת הערפדים", ו"מטלוק" ובסרטים "המספריים של אדוארד", "הרשת" ו"רומן אמיתית". היא הותירה אחריה בן זוג - עורך הסאונד ארנולד אנדרסון - בת ביולוגית ושתי בנות חורגות.