ההודעה על פטירתה של מירית הררי הבוקר (ראשון) בגיל 52 בתום מאבק מתוקשר ואמיץ במחלת הסרטן העציבה לבבות רבים. רבים ספדו ברשתות החברתיות להררי, שהותירה אחריה בעל, דידי הררי, שלוש בנות ושני נכדים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מלכת היופי לשעבר מירית גרינברג, שמתמודדת גם היא עם מחלת הסרטן, ספדה לחברתה בפוסט מרגש בפייסבוק: "קשה לי לנשום, הלב שלי נשבר והדמעות לא מפסיקות. האהובה שלי קרן אור שבאה אלי באמצע החיים להאיר אותם באופטימיות ושמחה. בשבועיים האחרונים הקפדתי לשלוח לך אהבה בכל הזדמנות. כל כך עצוב לי וקשה לי כרגע,  ולהיות חזקה כמו שמירית ביקשה זה בלתי אפשרי". 

קשה לי לנשום .. הלב שלי נשבר ... הדמעות לא מפסיקות ...האהובה שלי קרן אור שבאה אלי באמצע החיים להאיר אותם באופטימיות...

Posted by Mirit Grinberg on Sunday, September 20, 2020

בתחנת הרדיו FM103 בה משדר בעלה דידי ספדו לה וכתבו: "מירית הררי, חברתנו היקרה, ורעייתו של דידי, נפטרה הבוקר ממחלת הסרטן. עם ליבה הענק וחיוכה הקורן, מירית היוותה השראה לכולם. זהו רגע עצוב, נזכור אותך תמיד, מירית. שולחים את תנחומינו לדידי, לבנות, לנכדים ולכל המשפחה".

שר החינוך יואב גלנט בחר לצטט את מירית בציוץ: "'תהיו אמיצים, תגשימו את החלומות שלכם כל עוד אתם בריאים וחזקים' - כתבה מירית הררי שנפטרה הבוקר לאחר מאבק אמיץ ומעורר השראה במחלת הסרטן. מירית ז"ל לימדה את כולנו פרק חשוב בהתמודדות אישית, בראייה מפוכחת, בצניעות ובהוקרת הטוב - גם בזמנים קשים מנשוא. דמותה תלווה אותנו".

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד כתב בטוויטר: "הלב עם משפחת הררי, דידי והילדות. מירית הייתה השראה לכולנו. החיוך והמאבק שלה במחלה השאירו אחריה מורשת של עוצמה ונחישות. מי ייתן ולא תדעו עוד צער".

ח"כ מרב מיכאלי נפרדה גם היא מהררי וכתבה בציוץ: "מירית הררי נתנה דוגמה חיה לאפשרות הבחירה בחיים. היכולת לבחור להסתכל למוות בעיניים, אבל לא פחות מזה - לחיים. אישה שהלב יוצא אליה ואל משפחתה. יהי זכרה ברוך. ניחומים גדולים לדידי ולילדות".

איש התקשורת רני רהב: "היית דמות להערצה, מודל לחיקוי, היית מלכה, היית אמיצה, היית אמא לתפארת ורעייה מדהימה לדידי היקר, נזכור אותך לעד. יהי זכרך ברוך. הילה ואני מבקשים לחבק אותך, דידי הררי ואת כל משפחתך באהבה. מי ייתן ולא תדעו עוד צער לעולם".

יו"ר נעמת, חגית פאר, הספידה גם היא את הררי: "מירית הררי הייתה סמל לניצחון הרוח, הצליחה לגעת בכל אדם באשר הוא ונתנה השראה ותקווה לישראלים רבים עד יומה האחרון. היא הייתה משב רוח של אופטימיות בימים מדכדכים ועשתה כל זאת על אף מחלתה הקשה. במהלך השנים היא הייתה מעורבת בפעילות חברתית והתנדבותית ענפה, בין השאר למען נשים נפגעות אלימות ונוער בסיכון. יהי זכרה ברוך".

מועדון הכדורגל מכבי תל אביב משתתף בצערו של אוהד הקבוצה ושדר הרדיו, דידי הררי, ובצער המשפחה עם לכתה בטרם עת של אשתו מירית...

Posted by ‎Maccabi Tel Aviv FC - מועדון הכדורגל מכבי ת"א‎ on Sunday, September 20, 2020

מועדון הכדורגל מכבי ת"א הביעו את תנחומיו לדידי, אוהד ידוע של הקבוצה וכתבו בפייסבוק: "המועדון משתתף בצערו של אוהד הקבוצה ושדר הרדיו, דידי הררי, ובצער המשפחה עם לכתה בטרם עת של אשתו מירית הררי שנפטרה הבוקר בגיל 52".

עם התקדמות המחלה, זכתה מירית באות נשיא המדינה להתנדבות. בפוסט האחרון שכתבה ברשתות החברתיות סיפרה על ההחלטה לעזוב את הטיפול בבית החולים - ולחזור הביתה: "אני מתרכזת ברגע הזה, בטוב שבו ולהפיק את המקסימום".

 

אחת וחצי בלילה. קומה 7 . מחלקה כירורגית איכילוב. אני פה מיום א, הולכת וחוזרת. התחיל בחולשה קלילה אבל מכיוון שתכננתי...

Posted by Mirit Harari on Wednesday, September 2, 2020

 

הסרטן בגופה של הררי התגלה בספטמבר 2018 לאחר שחשה כאבים עזים בבטנה, עברה בדיקות בבית החולים איכילוב שבסופם התגלה גידול בלבלב. בניתוח להסרת הגידול התגלתה גרורה בכבד. את מצבה הרפואי חשפה לציבור ב-4 בפברואר בפוסט מרגש שהפך אותה מ"אשתו של" למודל חיקוי עבור חולים רבים.

אני מסרבת לדעת באיזה שלב אני, לא מעוניינת לשמוע אלו תופעות לוואי עוד צפויות להיות, מתעלמת מהסטטיסטיקה", כתבה אז, "אני לא יודעת כמה זמן עוד נותר לי לחיות אבל אני יודעת היום איך אני בוחרת לחיות אותו...הסרטן זו המתנה הכי גדולה שקיבלתי בחיי".

 

יום רביעי 07:30 בבוקר הזמן יש לו משמעות אחרת. אני לא מאחרת לשום מקום. שוכבת במיטה או יותר נכון בסלון. זאת המיטה שלי...

Posted by Mirit Harari on Tuesday, September 8, 2020

 

מאז, המשיכה הררי לעדכן במצבה בפוסטים וראיונות שריגשו מדינה שלמה. באחד הפוסטים האחרונים שפרסמה בראשית ספטמבר, היא חשפה כי החליטה לעבור מהטיפול בבית החולים, לטיפול ביתי: "הבנות ודידי לומדים את העבודה. צריך להזריק תרופות והן הופכות להיות אחות רחמניות קטנות לאימא שלהן. רוני בא יום יום לביקור. לילה ויום עברו ועוד לילה ויום ועוד והנה יום ד'. כל יום אני שואלת את עצמי אם היום זה היום".