בין אם ויתרתם על "האנטומיה של גריי" איפשהו בעונות הראשונות או ששרדתם איתה עד עכשיו (16 עונות!), אתם בוודאי מכירים היטב את החיבה של הכותבים שלה למלודרמות, ואם אפשר להרוג דמות ראשית או שתיים - מה טוב. עכשיו מתברר שגם העונה ה-16, שהשידור שלה התקצר בעקבות משבר הקורונה, הייתה אמור לכלול מוות שכזה - של אחת הדמויות המרכזיות בסדרה.

באתר TVLine דיווחו על כך לראשונה, ואמרו שלפני שהעונה התקצרה בארבעה פרקים, הפרק האחרון אמור היה לכלול סצנה בה דמות מרכזית נקלעת לפיצוץ (עוד תרחיש אהוב בחדר הכותבים של "האנטומיה") ונפרדת מהעולם ומהסדרה. כשהם פנו לקריסטה ורנוף, מי שהחליפה את שונדה ריימס כשואוראנר של הסדרה, היא סירבה להגיב על פרט העלילה הספציפי הזה, אבל זרקה כמה רמזים מסביב.

מכיוון ש"האנטומיה של גריי" כבר חודשה לעונה 17, לא לגמרי ברור אם ארבעת הפרקים שנגנזו ישולבו בעונה הבאה, אבל מכיוון שהסדרה "תחנה 19" מתרחשת באותו היקום הטלוויזיוני, נראה שקווי העלילה שלא שודרו עדיין ישפיעו על גריי סלואן ממוריאל. "כשהמעריצים יצפו בפרק 15 ו-16 של 'תחנה 19', הם כנראה יקבלו תחושה של מה שתכננו עבור סוף העונה המקורי של 'האנטומיה'", אמרה ורנוף. בנוסף, מעריצי "האנטומיה" יזכו לראות כמה מהדמויות האהובות מופיעות ב"תחנה 19", שמתמקדת בחייהם האישיים והמקצועיים של לוחמי אש, בשני הפרקים המדוברים. "זה בונוס נחמד למעריצים", ורנוף הוסיפה.

ב-TVLine לא נתנו שום רמז לגבי מי הדמות שאמורה הייתה למות, וגם לא ברור עדיין מה יעלה בגורלה של אותה הדמות בעונה הבאה. "אנחנו בהחלט צריכים להעריך את המצב מחדש לקראת עונה 17", אמרה ורנוף. "אני לא יודעת אם העלילה עומדת להשתנות ואיך, ואני גם לא אדע עד שלא נשב ובאמת נתחיל את העבודה על העונה. אני יכולה להגיד שיש לנו הרבה התכתבויות על זה, כי לכולנו היה זמן לנוח ולחשוב על רעיונות חדשים. אני בטוחה שחלק מהעלילות ישתנו רק בגלל שאנחנו בבית ויש לנו זמן לחשוב עליהן".

עוד לפני התפרצות נגיף הקורונה, העונה ה-16 של "האנטומיה של גריי" עברה כמה תהפוכות, ובראשן עזיבתו של אלכס קרב (בגילומו של ג'סטין צ'יימברס), שעזב את הסדרה אחרי 15 עונות, ובלי יותר מדי הכנה מוקדמת. דמותו של אלכס הופיעה בפעם האחרונה בתחילת העונה, ורק לפני כחודש שודר הפרק שהסביר מה עלה בגורלו. צ'יימברס חזר לפרק הפרידה המאולתר כקריין בלבד, ובסדרה הסבירו שדמותו נסעה לסעוד את אמה החולה, והספיקה גם להתאחד עם דמות פופולרית נוספת שעזבה את הסדרה לפני יותר מעשור. כן-כן, על פי תסריטאי "האנטומיה", אלכס ואיזי (שגולמה בשעתו על ידי קתרין הייגל) חזרו לקשר זוגי והם כיום גם הורים לילדים.