בשבועות שחלפו מאז הודעתם של דוכסי סאסקס, המוכרים גם כנסיך הארי ומייגן מרקל, על כוונתם לפרוש חלקית מבית המלוכה הבריטי ולצאת לעצמאות חלקית, שאלה אחת העסיקה את כולם: מה זה בעצם עצמאות חלקית? ואחרי שסיימנו לא להבין את התשובות לשאלה הזו (בגדול, זה אומר שהם יוכלו לעשות מה שהם רוצים ועדיין יקבלו חלקים מהמיסים של אזרחי בריטניה, אם כי קצת פחות), התפנינו לשאול את עצמנו שאלה נוספת: מי יהיה הראשון שישוחח איתם בנושא, וכמה הוא ישלם על זה.

לחלקה הראשון של השאלה יש תשובה, כנראה. בשבוע שעבר, השיבה מנחת הטלוויזיה אלן דג'נרס שהיא "שמחה" - בזמן הווה - לערוך את הראיון הראשון עם מרקל אחרי העקירה של בני הזוג מאנגליה לקנדה, וכעת נותרה שאלת התשלום. זאת אומרת, אלן בחיים לא תגיד כמה שילמה, אבל מומחי תקשורת ויח"צ מוכנים כבר עכשיו להסגיר את הסכומים האפשריים. סוכן האמנים דארן פרינס סיפר לאתר הרכילות שבהתבסס על נסיונו המקצועי, מרקל והנסיך הארי יוכלו לדרוש, ולקבל, גם 8 או 10 מיליון דולרים כמקדמה אם יחליטו לפרסם ספר על חייהם. סוכנות DGA, שמקשרת בין מרצים מפורסמים ללקוחות שמעוניינים לשמוע מה יש להם להגיד, סיפרה לאתר הרכילות TMZ שמייגן והארי יוכלו לדרוש יותר מהתעריף הגבוה ביותר לדובר שמוצע בסוכנות, ועומד על בין 200,000 ל-300,000 דולרים להרצאה.

באשר לראיונות בעיתונות הכתובה, אם וכאשר הארי ומייגן יחליטו להתראיין באופן רשמי, הם עשויים להיכנס לרשימת הסלבס שקיבלו הכי הרבה כסף אי פעם עבור ראיון או תמונה. השותפים שלהם לרשימה המשמחת הזו כוללים את ג'ניפר לופז (שקיבלה מהמגזין People 6 מיליון דולרים על התמונות והראיון הראשונים אחרי לידת ילדיה, מקס ואמי), אנג'לינה ג'ולי ובראד פיט (14 מיליון דולרים מהמגזינים Poeple ו-Hello, על תמונות בלעדיות של התאומים ויויאן ונוקס) ואפילו לארי בירקהד, בן זוגה לשעבר של אנה ניקול סמית', שהציג לראווה את בתם המשותפת בצהובון הבריטי OK תמורת 2 מיליון דולרים. למשפחת המלוכה הבריטית עצמה יש היסטוריה טעונה בנושא, וב-2002 נחשף שפול באטלר, המשרת של הנסיכה דיאנה (אמו של הארי) קיבל חצי מיליון דולרים על ראיון ראשון לאחר מותה לצהובון Mirror. פירס מורגן, כיום מנחה טלוויזיה, ובעברו עורך בכיר בדיילי מייל, סיפר שההצעות לבאטלר האמירו גם למיליון וחצי דולרים.

תגידו שהפרינט מת, ונגיד לכם שאין בעיה. בעוד שרשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב אוכפות מעין קוד לא כתוב, שגורס כי לא הולם לשלם למקורות עיתונאיים, ערוצים כמו CBS שילמו בעבר גם 600,000 דולרים עבור ראיונות טלוויזיוניים נחשקים, כמו הראיון הראשון של המחליקה האולימפית טוניה הארדינג, שהורשעה בקשירת קשר לפגיעה במתחרה שלה, המחליקה ננסי קאריגן. באירופה, לאתיקה העיתונאית יש מופעים מרוככים יותר, ואחרי שב-1999 רשת ABC סירבה לשלם לה על ראיון, מוניקה לווינסקי פנתה לרשת שידור בריטית, שנאותה לשלם לה 600,000 דולרים על ראיון, ועל חלק מזכויות המכירה וההפצה של תכני הראיון לגופי תקשורת אחרים. כך או כך, על פי החישובים של DGA ופרינס, מייגן והארי יוכלו לגבות מיליון דולרים על הגעה לאירוע מתוקשר, והסכום יוכל רק לעלות אם יסכימו לדבר.