ובכן, זה קורה: רק לפני שבועיים דיווחנו שוב על סאגת "המוטנטים החדשים" (תזכורת: סרט על חבורת האקס-מן הצעירים של פוקס, שנדחה שלוש פעמים עקב המכירה לאולפני דיסני), ועל הטריילר שהיה אמור לנחות במפתיע בחודש ינואר, והפלא ופלא, הוא אכן הגיע. חשבונות היוטיוב של חברת פוקס המאה העשרים פרסמו אמש את הטריילר המדובר, אשר מאשר שוב את תאריך היציאה של הסרט - ה-3 באפריל - ואף חושף סצנות חדשות ממנו.

בקומיקס, כידוע, מדובר על חבורה של נערים ונערות שמגלים כי יש להם כוחות מוטנטים, ולאחר תלאות מרובות בסופו של דבר נופלים אף הם תחת חסותו של פרופסור צ'ארלס אקסוויר. הסרט, כך נראה, מעוניין להתרחק טיפה מהמיתולוגיה המוכרת של האקס מן, אך בכל זאת לשמור על מספיק קווים מוכרים ונאמנים לחומר המקור כדי למשוך גם את מעריצי מארוול המושבעים.

וכך, במקום אקדמיה למוטנטים מחוננים, מוצאים את עצמם הצעירים במתקן אשפוז לחולי נפש, תחת טיפולה ה"מסור" של רופאה (אליס ברגה) אשר מנסה "לרפא" אותם. לאט לאט מבינים הצעירים שהם לא באמת שם כדי להירפא, מה שמוביל למרד וניסיון בריחה. המנהיגה הרשמית של החבורה היא דניאל מונסטאר - סייק (בגילומה בלו האנט), שהכוח שלה הוא למעשה לגרום לאנשים לראות את הסיוטים שלהם מתגשמים מול עיניהם. בטריילר ניתן לראות כי חלק מהדמויות אכן חוזות בכל מיני דברים משונים ומפחידים, כך שאפשר להניח שהכוח הזה שלה יוצא מכלל שליטה בשלב מסוים, ועליה ללמוד איך להשתמש בו.

שאר החברים האחרים בקבוצת המורדים הם רנה סינקלייר - וולפסביין (בגילומה של מייזי וויליאמס מ"משחקי הכס"), שבקומיקס לפחות מסוגלת להפוך לזאב; סאם גת'רי - קאנונבול (בגילומו של צ'רלי היטון מ"דברים מוזרים" שמסוגל לעוף במהירות על תוך כדי יצירת שדה כוח שהופך אותו לחסין, וגם רוברטו דה קוסטה - סאנספוט (בגילומו של הנרי זגה), אשר יכול לספוג אנרגיה סולארית. סאנספוט, אגב, הוא הדמות היחידה שהופיעה בעבר ביקום האקס מני בגירסה הבוגרת, כשגולם ב"אקס מן: העתיד שהיה" על ידי השחקן אדן קנטו).

דמות נוספת ומסתריות במיוחד היא מאג'יק, בגילומה של אנה טיילור-ג'וי ("המכשפה", "ספליט"), אשר למעשה נוספה לחבורת המוטנטים הצעירים בשלב מאוחר יחסית. מדובר על מכשפה ממוצא רוסי, שמסוגלת לנוע בין מימדים, והיא אחותו של קולוסוס - דמות מוכרת שהופיעה בעבר בסרטי "אקס מן" ו"דדפול".

כאמור, מדובר על הסרט האחרון שהופק תחת אולפני פוקס, לפני שהשליטה המלאה על חברי האקס מן עברה ליקום הקולנועי של מארוול, כך שככל הנראה מדובר בהרפתקאה חד פעמית שתימחק לחלוטין כאשר קווין פייגי יחליט להכריז על הריבוט שלו למותג. כך שיש להתייחס אליו כסוג של פיילוט גנוז לסדרה שכבר לא תשודר.