הנה חדשות שלא אמורות להפתיע אף אחד: הסרט "ג'וקר" שבר שיא הכנסות נוסף. ההיסטריה סביב הגרסה של הבמאי טוד פיליפס וחואקין פיניקס לאחד הנבלים הידועים בעולם הקומיקס לא נרגעת, והשיא החדש מרשים ביותר - "ג'וקר" הוא כעת באופן רשמי הסרט הרווחי ביותר אי פעם שמבוסס על קומיקס.

חשוב לציין שלא מדובר בסך כל ההכנסות ששברו שיא, אלא הרווחים - כלומר הפער בין הכנסות הסרט לעלות ההפקה שלו. בכל זאת, אנחנו בעידן בו הסרט המכניס ביותר בכל הזמנים הוא "הנוקמים: סוף המשחק", שמבוסס אף הוא על דמויות קומיקס, אבל תקציב ההפקה שלו עמד, לפי ההערכות, על פי שלושה ויותר מזה של "ג'וקר".

על פי מגזין פורבס, הסרט גרף בחמשת השבועות מאז יציאתו למסכים 953 מיליון דולרים מסביב לעולם (כשליש מהסכום הזה רק בארה"ב) לעומת 62.5 מיליון דולרים, שהיו עלות ההפקה שלו. כלומר, "ג'וקר" הרוויח יותר מפי 15 מאשר עלותו. נתון נוסף רלוונטי הוא ש"ג'וקר" הוא הסרט השלישי הכי זול בהיסטוריה שגרף מעל 900 מיליון דולר. לפניו נמצאים במקום הראשון "רפסודיה בוהמית", שעלה 52 מיליון דולרים ו"מלך האריות" (הגרסה מ-1994) שעלה 55 מיליון דולרים בלבד.

בין השיאים הקודמים ששבר הסרט אפשר לכלול את ההכנסות הגדולות ביותר בסוף השבוע הראשון לסרט שיצא באוקטובר, והוא גם עקף במהירות את "דדפול" והפך לסרט המכניס ביותר אי פעם עם דירוג R (כלומר, סרט שילדים מתחת לגיל 17 חייבים להיות מלווים במבוגר כדי לצפות בו). כל זאת למרות הנושאים האפלים שהוא מטפל בהם והעובדה שבניגוד לסרטי קומיקס רבים, הוא לא בדיוק סרט לכל המשפחה.

למרות הוויכוחים על האמירה המוסרית של "ג'וקר", נראה שהוא עומד לשבור שיאים נוספים בכל הקשור לנתונים מספריים, והוא צפוי לעבור את סף מיליארד הדולר. עכשיו נותר רק לגלות אם הוא גם יביא לחואקין פיניקס את פרס האוסקר על השחקן הראשי הטוב ביותר, כפי שרבים צופים.