אביגדור ליברמן בביקור בקיבוץ נירים (רויטרס)
"הסקרים אינם משקפים המציאות". ליברמן | צילום: חדשות 2

שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, אמר היום באירוע "שבתרבות" שהתקיים בבאר שבע, כי על פי הנתונים שבידו - מפלגת הליכוד-ביתנו צפויה לגרוף כ-40 מנדטים בבחירות הקרובות, שייערכו ביום שלישי, זאת בניגוד למדגמים שפורסמו אתמול - המנבאים כי המפלגה עתידה לאבד מכוחה. הוא אף התייחס להליך המשפטי המתנהל נגדו והביע ביטחון כי ישוב לתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות הסקרים, שלפיהם איבדה המפלגה אחוז משמעותי מכוחה, אמר ליברמן כי "המדגמים אינם משקפים את המציאות. אני מאמין שנקבל הרבה יותר מנדטים ממה שצופים לנו. זו תחושתי". הוא אף המשיך והתייחס לכתב האישום העומד נגדו, והביע ביטחון כי ישוב לתפקידו. "בסוף המשפט אצא זכאי ואחזור למשרד החוץ", אמר.

בדבריו, מתח ליברמן ביקורת על העיתונאי האמריקני ג'פרי גולדברג, שציטט את נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, כאומר כי "ישראל מובילה עצמה לבידוד מוחלט". לטענת ליברמן, גולדברג הוא עיתונאי עוין לישראל. "לא נפסיק לבנות בירושלים בגלל מה שנאמר", אמר שר החוץ לשעבר.  

ליברמן על אירן: "איום מציאותי; הדרג המדיני יקבל ההחלטות"

בהמשך דבריו, התייחס שר החוץ לשעבר גם לנושא האירני, ואמר: "אירן איננה המצאה, אלא איום מציאותי שעלינו להתמודד מולו כל יום". הוא הוסיף, כי "רק בימים האחרונים חזרו פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית משם ללא כל תוצאות והתגלו תחנות ריגול אירניות שהוצבו בגבול ישראל-סוריה".

הוא ציין, כי "לעולם יש סדר עדיפויות משלו, והוא השלים עם מדיניות גרעיניות כמו הודו, פקיסטן וצפון-קוריאה. אנחנו לא נשלים עם אירן גרעינית". ליברמן אמר, כי "כשמנחם בגין קיבל את ההחלטה להפציץ את הכור בעיראק, גם אז ראשי הממסד הביטחוני הביעו התנגדות, אבל זה לא מנע ממנו לצאת לפעולה". הוא הדגיש, כי "הדרג המדיני הוא זה שמקבל את ההחלטות בנושא, ותפקידו של הדרג הצבאי - לבצען".