פרסום ראשון: משרד החינוך הנחה את הרשויות לפתוח מחר (ראשון) את מוסדות הלימוד בדרום מהשעה 6:00 עד לשעה 12:00, ביישובים שבטווח 7 ק"מ עד 40 ק"מ מהרצועה. בעוטף ובאשקלון - לא יתקיימו לימודים, בנתיבות הלימודים יחלו בשעה 10:00. הבעיה שהרשויות נתקלות בה - אין צוותי ההוראה כי תושבים רבים עזבו את האזור. גם חלק גדול מהתלמידים לא נמצא.

בשל השעה המאוחרת, ברשויות חוששים שלא יספיקו להתארגן על פתיחה בצוות מלא. נדגיש כי הלימודים ביישובי העוטף בטווח של עד 7 ק"מ מהרצועה לא יתקיימו בכל מקרה. 

על פי הנחיות פיקוד העורף, תונהג פעילות מצומצמת בעוטף עזה: לא יתקיימו פעילויות חינוכיות, למעט פעילויות חינוך מיוחד שניתן לקיים במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות.
במקומות עבודה ניתן יהיה לקיים פעילות במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות.
מבחינת התקהלויות ושירותים, ניתן לקיים בהגבלה של עד 10 אנשים בשטח פתוח ועד 100 אנשים במבנה. כמו כן, החופים יישארו סגורים לציבור.

בשאר הארץ - פעילות מלאה: אין הגבלות על קיום פעילויות חינוכיות, פעילויות במקומות העבודה והתקהלויות ושירותים.בפיקוד העורף מבקשים להדגיש כי בקבלת התרעה, יש להכנס למרחב המוגן ולשהות בו 10 דקות, וכי יש להמשיך לעקוב אחר ההנחיות שמפרסם פיקוד העורף באמצעי ההפצה הרשמיים.