התפרצות הקורונה במערכת החינוך: עוד ועוד מקרים של הידבקויות בנגיף נרשמים בימים האחרונים במערכת החינוך כשהיום (שלישי) התגלה חולה גם בבית הספר התיכון מקיף ו' בבאר שבע – בית הספר נסגר וכל התלמידים נשלחו לביתם. במקביל, לאחר שהתגלה חולה בעיר הבדואית רהט – קופות החולים החלו במבצע בדיקות בעיר. על פי נתוני משרד הבריאות - 31 בתי ספר וגני ילדים נסגרו לאחר שהתגלו 217 תלמידים ואנשי צוות שנדבקו בנגיף - כמעט 10,000 תלמידים ואני סגל הוכנסו לבידוד בימים האחרונים. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בנוסף למקיף ו', גם בתיכון מקיף ג' בבאר שבע, בבית הספר היסודי נווה מדבר ובגן שיבולת שממוקמים גם כן בבאר שבע התגלו חולים מאומתים והמוסדות נסגרו. גם בתיכון מקיף ז' הוחלט על סגירת בית הספר - למרות שטרם התגלו בו מקרי קורונה. בעקבות הדבקה במשפחה אחת בעיר - נסגרו בנוסף שני בתי ספר ובית ספר יסודי. לאחר שבתחילת השבוע דווח על נדבקים בבית הספר לבנות באשדוד כעת ישנו חשש לנדבקים נוספים בגן ילדים בעיר.

הגימנסיה בירושלים
הגימנסיה בירושלים | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

ראש מחוז הדרום במכבי שירותי בריאות, קרן שכטר אזולאי: "לצד החזרה ההדרגתית לשגרה נערכנו מבעוד מועד לאפשרות התפרצות גל שני של נגיף הקורונה. במקרים כאלו, כמו מוקדי התפרצויות במוסדות חינוכיים, זמן התגובה, מהירות נטילת הבדיקות ואיתור נשאי הנגיף הינו קריטי. על כן פתחנו כבר אתמול במבצע בדיקות מהיר במעבדות ייעודיות שהקמנו בבאר שבע, בהן אנו בודקים את התלמידים והמורים שנכנסו לבידוד, על מנת לאמת מבין המבודדים מיהו אכן נשא של הנגיף בכדי למנוע הדבקה נוספת".

ההתפרצות החדשה הגיעה גם למגזר הבדואי. בעקבות התגלות מספר מקרי קורונה מאומתים ברהט, קופות החולים מבצעות בדיקות ממוקדות בעיר הבדואית. גורם בקופות החולים סיפר: "התושבים ברהט מתקשים לשמור על הנחיות הבידוד ומסתובבים חופשי, לכן נעשה מאמץ משותף של קופות החולים להעביר את החולים החיוביים לנגיף לאשפוז במלונית קורונה".

בינתיים, ‏ דני ליבוביץ' מנהל הגימנסיה העברית בירושלים, שם נרשם המוקד המשמעותי ביותר של התפרצות הקורונה, שלח מכתב להורים ולתלמידים: "לפני פחות משבוע התהפך עלינו עולמנו. אנו עוסקים ללא לאות בניהול המשבר כשהדאגה לשלומם של התלמידים עומדת בראש מעיינינו". לייבוביץ' ציין גם שבימים הקרובים יעבור בית הספר חיטוי יסודי.

גם בבית הספר לבנות אמי"ת שבמעלה אדומים התגלתה מורה כנשאית של הנגיף לאחר שככל הנראה נדבקה בגימנסיה. בהתאם להנחיות משרד הבריאות ראש העיר החליט לסגור את בית הספר ולשלוח את כלל התלמידים ואנשי הסגל לבדיקות.