"הסיפור הזה יצא מפרופורציות ובעיקר לימד אותנו שקודם כל צריך לנשום עמוק ולברר", כך אומר הבוקר עו"ד אורון שוורץ שמייצג את א', המורה שהואשמה כי שלחה תלמידה בת 7 להחליף משמלה לחולצה קצרה והשאירה אותה בתחתונים בלבד לעיני ילדי הכיתה, כפי שפורסם לראשונה ב-mako.

"מדובר בשיימינג מבלי שאף אחד מברר", מוסיף עו"ד שורץ, "אפילו שר החינוך מצטרף למקהלה. אדוני, אתה כאיש שאמור להנחיל ערכים דמוקרטיים, ערכים של שמירת חוק, אתה לא אומר, 'תנשמו עמוק, תעצרו ותבררו מה באמת קרה'?".

"שמענו גרסה אחת. זאת האמת? תמיד יש לזה את הצד השני של המטבע. מישהו מהעירייה טרח לשמוע את הגרסה שלה? אף אחד לא טרח לעשות את זה. אני רוצה להסתכל בקצת ציניות על הקמפיין של אלה שמודדים את המרחק מהמותן לקצה המכנס. מה אתם רוצים? שהלקוחה שלי אחרי שהילדה התלבשה בחולצה ארוכה, תעמוד עם סרגל ותמדוד את המרחק של המכנסונים שלה מהמותן? הגזמנו, תרדו מכל העצים האלה".

 א', טוענת גם הבוקר כי לא היה כל פסול בתנהלותה. "הילדה לא נשארה בתחתונים בכיתה", היא חורצת, "שאלתי את האמא בטלפון האם יש משהו מתחת לשמלה והיא אמרה שיש מכנסיים. הילדה נכנסה לכיתה והמשיכה את השיעור כרגיל, היא לא הראתה שום מצוקה ושום בכי".

"הילדה הגיעה לבית הספר עם שמלה שאינה לפי קוד הלבוש של בית הספר. פניתי למנהלת בית הספר, שיתפתי אותה והמנהלת ביקשה שאתקשר לאמא כדי שיביאו לה בגדי החלפה. התקשרתי בעצמי לאמא, אמרתי לה שהילדה הגיעה ללא תלבושת, שהיא לא יכולה להישאר ככה ושאתן לה חולצה של בית הספר. שאלתי אותה האם יש לה משהו מתחת לשמלה, האם אמרה לי שיש לה מכנסיים".

 במילים האלה היא אמרה לך? 'יש לה מכנסיים'?
"כן. סיימנו את השיחה, הילדה הלכה להחליף את החולצה וחזרה לכיתה. הילדה התיישבה במקום, השיעור המשיך להתנהל כרגיל. לא הייתה שום מצוקה, שום בכי, החולצה שהיא קיבלה היא חולצה ארוכה, נקייה, לבנה, לא היה נראה שחלילה רואים לה משהו".

הילדה טוענת שהילדים בכיתה צחקו עליה.
"אף אחד לא צחק עליה. בתום יום הלימודים ברגע שהיא הגיעה לשער, האמא התחילה לצעוק, להתלהם ולדבר בגסות וזה מה שגרם לילדה לפחד, שהאמא צועקת על המורה".

יכול להיות שלא שמת לב למצוקה של הילדה?
"הילדה יצאה בשקט ובשלווה, השיעור התנהל כרגיל, הילדה לא הראתה שום מצוקה. היא לא בכתה. מעבר לזה, אם האמא הייתה אומרת לי לא להחליף לה את השמלה כי יש לה תחתונים, כמובן שלא היה נגרם לילדה משהו שהאם לא הסכימה".

האם טוענת שכשהילדה הייתה במצוקה וכשהבנים צחקו עליה, את אמרת שזה מה שקורה כי אמא שלה לא באה להחליף לה בגדים.
"בשום פנים ואופן, לא היה ולא נברא. אני מורה של שנים רבות, הילדים הם כמו הילדים שלי, לא אתן לזה יד. הכל היה מצד האם, אין לי מושג מה היא עברה בשעה וחצי הזאת. אני לא יכולה לדעת מה עמד בסדר העדיפויות של האמא, מה גם שהיא קיבלה טלפון מיועצת בית הספר כדי שתגיע, שנשב ביחד ונבהיר את הדברים. האם סירבה בתוקף ואמרה שהיא כבר במשטרה".