שר החינוך יואב גלנט הודיע היום (ראשון) כי שנת הלימודים הנוכחית (תש"ף) תסתיים באופן רשמי במהלך חודש יולי, בהתאם לשכבות הגיל. במשרד החינוך ציינו כי ההחלטה התקבלה בשיתוף ובהסכמה בין משרדי החינוך והאוצר ובהסכמה עם השלטון המקומי. במשרד החינוך מבהירים: אם ארגון המורים בהובלת רן ארז לא יסכים להמשיך את הלימודים בתיכונים עד ל-1 ביולי, נלך לבית הדין לענייני עבודה שיכריע בנושא. בארגון המורים לא התרשמו מהודעת השר, והגיבו: "שעת הלימודים מסתיימת ב-19 ביוני".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי הודעת ממשרד החינוך, הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים (מגן ועד כיתה ו'), יסתיימו ב-13 ביולי. יחד עם זאת, ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ד' ימשיכו את לימודיהם במסגרת של "בתי הספר של החופש הגדול" - מסגרת שתחל את פעילותה ב-14 ביולי, ותסתיים ב-6 לאוגוסט.

חטיבות הביניים (כיתות ז'-י') יסיימו את לימודיהם ב-1 ביולי. תלמידי התיכונים (כיתות י"א-י"ב), ימשיכו בהכנות לקראת בחינות הבגרות שיפתחו ב-22 ביוני ושיסתיימו ב-27 ליולי.

במערכת החינוך מתכוננים לאפשרות ששנת הלימודים הבאה תיפתח בצל גל שני של קורונה, ושהלימודים יחודשו באמצעות למידה מרחוק. במשרד החינוך הדגישו כי השר גלנט הודיע זה מכבר כי במסגרת הסיכום שלו עם הממונה על השכר באוצר ועם אגף התקציבים באוצר, שעת למידה מרחוק תהא שוות ערך כספית ולימודית ללמידה פיזית בכיתה.

השר יואב גלנט נכנס לתפקידו כשר החינוך (צילום: החדשות12)
שר החינוך גלנט | צילום: החדשות12

בשבועות האחרונים התרחש מאבק בין משרד החינוך לארגון המורים והסתדרות המורים, סביב הרצון להגיע למתווה שיוסכם על כלל הגורמים באשר להארכת שנת הלימודים ב-9 ימי לימוד נוספים. יו"ר ארגון המורים, רן ארז, סירב להוסיף ולו יום אחר מעבר ל-20 ביוני, כשלמעשה שנת הלימודים הנוכחית הייתה אמורה להסתיים ב-18 לחודש.

למרות אי ההסכמה מול ארגון המורים, במשרד החינוך הודיעו כי חטיבות הביניים יסיימו את הלימודים ב-13 ביולי. בתדרוך לעיתונאים שערך שר החינוך גלנט, הוא הבהיר כי אם יו"ר ארגון המורים ימשיך בהתנגדויות שלו "נעשה מה שיידרש. לא יכול להיות שאדם אחד - כזה או אחר, ינהל את המדינה".

בארגון המורים, הגיבו להודעת שר החינוך: "שנת הלימודים מסתיימת ב-19 ביוני. תלמידי כיתות י' סיימו את מלוא החומר הפדגוגי כפי שהורה מנכ״ל משרד החינוך ותלמידי כיתות י' לא הפסידו ולו יום לימודים אחד. נציין עוד כי בכל מקרה מדי שנה לא מתבצעת למידה בבתיה״ס בסוף השנה וזו מנוצלת לטובת טקסי ואירועי הסיום, שהתבטלו בגלל מגיפת הקורונה".

עוד הדגישו בארגון המורים: "הסעיף שבו מזכ"לית הסתדרות המורים התנתה את הסכמתה לכך שמורי החינוך היסודי יאריכו את שנה"ל ויקצרו את החופש הגדול, בכך שגם תלמידי כיתות י' יקצרו את החופש הגדול שלהם - הזוי. מדוע? מה הקשר בין כיתות י לכיתות א? ממילא חוק חינוך חובה לא חל בתקופה הזו, אין חובה לאף תלמידי להגיע לביהס, אין חובה על אף הורה לשלוח את ילדיו לביהס, להיפך מדי יום נדבקים עשרות תלמידים ומורים במגיפה והמצב הרצוי הוא שלא לאלץ איש להגיע לביה"ס".