ברקע הרצון להגיע למתווה שיוסכם על כלל הגורמים באשר להארכת שנת הלימודים ב-9 ימי לימוד נוספים, הפתרון לא נראה באופק. יו"ר ארגון המורים רן ארז מסרב להוסיף ימי עבודה אחרי ה-20 ביוני, ובמקביל, מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד טרם הביעה את הסכמתה למהלך כזה, ומסתמן כי הנושא יגיע לבית הדין לענייני עבודה – שם צפויה להגיע ההכרעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מסתמן: בשבוע הבא - דיונים מכריעים בבית הדין לעבודה

בינתיים, קיים ערפל כבד סביב מועד סיומה של שנת הלימודים, שעברה טלטלות משמעותיות בחודשים האחרונים בצל משבר הקורונה. בתי הספר, שעברו בחודשי הסגר למתכונת למידה מקוונת, נתקלו בקשיים גדולים גם כשחזרו לשגרה – עם הצורך לסגור לא מעט מוסדות חינוך שהתגלתה בהן תחלואה בקורונה. כעת, ממתינים לחתימתו הסופית של יו"ר ארגון המורים, האחראי על בתי הספר העל יסודיים בישראל, על הארכה של 9 ימי לימוד נוספים. המשמעות: המסגרות ימשיכו לפעול עד 13 ביולי.  

קורונה, בית ספר, נתניה (צילום: JACK GUEZ, AFP)
טרם ברור מתי מוסדות הלימוד יסיימו את השנה | צילום: JACK GUEZ, AFP

רן ארז מצידו מסרב להוסיף ולו יום אחר מעבר ל-20 ביוני, כשלמעשה שנת הלימודים הנוכחית מסתיימת ב-18 לחודש. ההערכה היא שאם ארז יחתום על המתווה להארכת שנת הלימודים –מזכ"לית הסתדרות המורים בן דוד תחתום גם כן, ובכך הסוגיה תגיע לסיומה. אלא שבינתיים, יו"ר ארגון המורים מסרב לחתום – מה שככל הנראה יוביל לפנייה לבית הדין לענייני עבודה.

בשבוע הבא, רגע לפני ה-19 ביוני – התאריך בו מסתיימים הלימודים בבתי הספר העל יסודיים נכון לעכשיו – צפויות להיערך ישיבות ליליות ארוכות בבית הדין. אם במסגרת הדיונים יו"ר ארגון המורים ארז יקבל על עצמו את ההארכה ב-9 ימי לימודים במוסדות העל יסודיים, גם בן דוד תסכים לכך – ואז התלמידים יתחילו את החופש שלהם לאחר ה-13 ביולי.  

מערכת החינוך עדיין במוקד; הגימנסיה בירושלים תיפתח מחר

משרד החינוך פרסם הערב את הנתונים החדשים באשר לשיעורי התחלואה בבתי הספר ובגני הילדים. על פי העדכון, 433 תלמידים ועובדי הוראה ישראל חולים בקורונה, בעוד 23,969 שוהים לפי שעה בבידוד. בעקבות הימצאותם של נדבקים בנגיף, שעריהם של 144 מוסדות חינוך ברחבי בארץ סגורים כעת. 

הגימנסיה בירושלים (צילום: פיטוסי , פלאש/90 )
לטובת הכנה לבגרויות -תחזור לפעילות כבר ממחר. הגימנסיה בירושלים | צילום: פיטוסי , פלאש/90

התפתחות משמעותית בגימנסיה בירושלים - בית הספר שהפך לסמל ההתפרצות המחודשת במערכת החינוך. הגימנסיה תפתח מחדש את שעריה כבר מחר, כדי להכין באופן המיטבי את תלמידי שכבות י"א ו-י"ב לבחינות הבגרות הקרובות.

בראיון לדפנה ליאל ב"שש עם", אמר מנהל בית הספר דני לייבוביץ': "הנגיף כאן כדי להישאר וצריך ללמוד לחיות איתו". עוד הוא הוסיף כי בית הספר לא יחזור כולו ללימודים, וכי כעת הם יעשו זאת במתכונת מעט שונה - שיעורים בקבוצות קטנות. כמו כן, הדגיש לייבוביץ' כי תינקט הקפדה מרבית על כל הנחיות משרד הבריאות.