בכתבה ששודרה אמש (שני) במהדורה המרכזית הובא סיפורם של זוג הורים גאים, שניסו לרשום את תינוקם בן ארבעת החודשים לפעוטון ברמת גן ונתקלו בהתנגדות מצד מנהלת הגן - בטענה שהיא אישה שומרת מצוות. הורים לילדים בגן החילוני-אנתרופוסופי הופתעו לשמוע על ההתנהלות והחליטו למחות: הם דרשו ממנהלת הגן התנצלות והבטחה שהדבר לא יחזור על עצמו, ואף תלו במקום שלטי תמיכה ודגלי גאווה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הרגשנו מרומים", אמר אופיר, אב לילד בקבוצה אחרת בגן. "רשמנו את הילדים שלנו לגן שיש לו אג'נדה חינוכית ברורה של קבלה ושוויון. החלטנו שאנחנו לא מוכנים לקחת חלק בזה ועלינו למחות. התנהלה שיחה עם מנהלת הגן, ובה דרשנו התנצלות והבטחה שזה לא יקרה שוב לעולם".

הורי הגן ברמת גן
דגלי גאווה בכניסה לגן

"ליבנו עם האבות", הוסיף אופיר. "אנחנו נעשה כל שביכולתנו שאירוע כזה לא יחזור. אנחנו לא רוצים לחנך את הילדים שלנו בצורה הזאת ולא נעמוד מנגד כשקורים מקרים כאלה. אני מקווה שימצאו גן שיקבל אותם באהבה וכמובן את הילד שאין לו שום קשר לזה".

מאיה, זוגתו של אופיר, הוסיפה: "ההתנערות של הגן ממה שקורה בתינוקיה לא מקובלת עלינו, לא יכול להיות שהתינוקיה נהנית מהמוניטין של הגן כחילוני ואנתרופוסופי אבל מה שקורה בפועל שונה לחלוטין. אם רוצים לנהל גן עם ערכים דתיים אין בעיה - אבל לא במסווה של גן חילוני".

הורי הגן ברמת גן
"תומכים במשפחה"

בשלט שתלו ההורים בכניסה לגן נכתב: "הורי הגן מבהירים כי אנחנו נגד כל סוג של הדרה, אפליה וסירוב קבלת האחר על רקע לאום, מגדר או נטייה מינית. הבחירה שלנו בגן נבעה מאמונה שהאג'נדה החינוכית מושתת על ערכים חזקים של שוויון וקבלה. אנו מצפים ממנהלות הגן וצוות המתחם לעמוד מאחורי הערכים שהובטחו לנו ולצאת בהתנצלות של המקרה, ולהבטיח כי אפליה מכל סוג שהוא לא תקרה בעתיד במתחם הגן". בשלט נוסף נכתב: "תומכים במשפחה".

אלעד, אחד מהאבות שניסו לרשום את בנם לתינוקיה, סיפר: "קיבלנו המון תגובות מרגשות. אנשים מנסים לעזור ולהקל את העלבון, אני מקווה שבאיזשהו שלב נצליח להשתחרר מזה ושזה יפסיק ללוות אותנו. מזל שיש לנו משפחה וחברים שנמצאים ומחקבים אותנו ונותנים את הכוח להתמודד".

הורי הגן ברמת גן
השלט שנתלה בכניסה לגן

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר, מסרה בתגובה: "אין שום הסבר סביר לדחיית ילד בן 4 חודשים ממסגרת חינוכית. השנאה, הבורות והאפליה, לא נגמרות בחברות וחברי הקהילה הגאה אלא גם מופנות לתינוקות שלהם. המקרה הזה הוא תזכורת לכולנו שגם היום הלהט"בופוביה והאפליה ממשיכות להתקיים. לא נסבול מציאות שבה בני זוג מופלים רק בשל נטייתם המינית ונמשיך להיאבק עד לשיוויון זכויות מלא".