המגמה המדאיגה נמשכת: לפי נתוני משרד החינוך המעודכנים, 304 תלמידים ועובדי הוראה חלו עד כה בקורונה.  מדובר בעלייה של שלושה חולים מאז אתמול בערב. היום (שישי) הודיע המשרד כי 13,702 תלמידים ועובדי הוראה נכנסו לבידוד. שיעור החולים במערכת הוא 0.01% - פחות מאחוז. שיעור המוסדות הסגורים הוא 0.36%. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול עמד מספר בתי הספר והגנים הסגורים על 87, והיום עלה הנתון ל-92. בחלק מהרשויות כבר הודיעו על חזרה ללימודים מרחוק או פיצול לקפסולות, ובמשרד החינוך הבהירו כי לא יפעלו נגד מנהלים שיבחרו לא להמשיך בשגרת לימודים מלאה.

קורונה בישראל - בית ספר במבשרת ציון חוזר לשגרה
92 בתי ספר כבר נסגרו. ארכיון | צילום: EMMANUEL DUNAND, AFP

המקרים החדשים בבתי ספר ברחבי הארץ

בראשון לציון הודיעו כי תלמידת כיתה ט' בחטיבת הביניים אחרון הבילויים-העמית, אובחנה כחולת קורונה מאומתת. "התלמידה נכחה בימים ראשון ושני בחטיבת הביניים. הורי התלמידים קיבלו הודעת עדכון וכל מי שבא עם התלמידה במגע נדרש להיכנס לבידוד", נמסר. עוד פועלים בעירייה לביצוע בדיקות בכל התלמידים והצוות - וגם לחיטוי בית הספר. עוד הודיעו כי תלמידי חטיבת הביניים לא יגיעו לבית הספר עד להודעה חדשה

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, מסר: "אנו פועלים מול משרד הבריאות והחינוך על מנת לקיים בדיקות לתלמידים וצוות החינוך שבא במגע עם התלמידה. חטיבת הביניים תיסגר לעת עתה ותעבור חיטוי וניקיון בשעות הקרובות. אנו נמצאים בקשר עם התלמידים וההורים ונדאג לעדכן על כל התפתחות. אני מאחל בריאות והחלמה מהירה לתלמידה".

קורונה בישראל - בית ספר במבשרת ציון חוזר לשגרה
קרוב ל-14 אלף הוכנסו לבידוד. אילוסטרציה | צילום: EMMANUEL DUNAND, AFP

גם בשדרות הודיעו על כניסה לבידוד של כיתות א'-ג' בבית ספר יסודי. חולה קורונה מאומת התגלה בבית הספר "תורני מדעי" בשדרות. העירייה, משרד הבריאות ומשרד החינוך סגרו אתמול בבוקר את בית הספר בשל חשד למקרה קורונה. תלמידי כיתות א'-ג' בבית הספר וצוות המורים ייכנסו לבידוד ביתי עד ל-14.6. 

כצעד מניעתי, תלמידי כיתות ד' -ו' בבית הספר יישארו בביתם גם ביום ראשון הקרוב. מהבדיקות שבוצעו בימים שלישי ורביעי לקהילת המקיף הכללי ע"ש גוטוירט בעיר נמצאו 8 חולים מאומתים עד כה.

סגירה, בית, ספר, ריבוי, מקרה, קורונה
המגמה המדאיגה נמשכת | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בבית ספר החסידי בבני ברק "פנינת בית יעקב - ספינקא" שתי אחיות אובחנו כחולות מאומתות. התלמידות הגיעו לבית הספר עד ליום שני בשבוע שעבר וכל מי ששהה בקרבתן קיבל הודעה להיכנס לבידוד ליתרת הימים בהתאם להנחיות. עוד נמסר כי "בית הספר השעה את פעילותו עד להשלמת הבדיקות של משרד הבריאות".

בתחילת השבוע דווח על חשש להדבקה של מלמד בצוות ההוראה בתלמוד תורה רוזין בבני ברק. מהעירייה נמסר כי הבוקר קיבל המלמד תשובה חיובית ואימות לכך שנדבק מבן משפחה קרוב. עוד נמסר כי "תלמידי שתי הכיתות שבהן לימד שוהים בבידוד מניעתי כבר מספר ימים כמשנה זהירות וימשיכו כך כנדרש בהוראות משרד הבריאות. כיתות הת"ת ממשיכות בלימודים כרגיל".

לאומית שירותי בריאות פתחה הבוקר עשרות נקודות דיגום לקורונה ברחבי הארץ ובתוכן מספר נקודות ייעודיות לתלמידי בתי ספר מבוטחי לאומית שבהם התגלה חולה קורונה. באשקלון הוזמנו הבוקר תלמידי בית הספר לאומנויות וגם בפתח תקווה בוצע מהלך דומה. גם מכבי שירותי בריאות מבצעת הבוקר מבצע בזק לבדיקת כ-300 תלמידים ואנשי צוות חינוכי מבית הספר לאמנויות באשקלון, לאחר שהוא נסגר בעקבות תלמידה שאובחנה כחיובית לקורונה.