במהלך סוף השבוע, אפל האשימה מספר גורמים בדיווחים על התחממות יתר במכשירי האייפון 15 החדשים, והצביעה על בעיות עם אפליקציות ספציפיות כמו אינסטגרם ואובר ובאגים לא מוגדרים ב-iOS 17. אתמול (רביעי), החברה פרסמה עדכון תוכנה חדש עם טלאי תיקון האומר כי iOS 17.0.3 "מטפל בבעיה שעלולה לגרום לאייפון להפוך לחם מהצפוי".

בנוסף לתיקון בעיית החימום, אפל הוסיפו שני עדכוני אבטחה למערכות ב-iOS וב-iPadOS. אחד מהם הוא בעקבות אזהרה של הסוכנות לאבטחת סייבר ותשתיות בארה"ב לגבי באג בשם libvpx שאיפשר השתלטות מרחוק ותוקן גם באפליקציות של כרום ופיירפוקס.

היו כמה השערות שבעיות חומרה, אולי מהמעבד החזק יותר של האייפון 15 או רכיבי טיטניום, תרמו לחוויית האייפון החמה במיוחד, אבל ההצהרות של אפל לפורבס ולכלי תקשורת נוספים אחרים קישרו את הבעיה בעיקר לתוכנה, בנוסף לחימום שיכול לקרות עם מטענים מסוג USB-C לא מקוריים.

כזכור, הבעיה באייפון 15 התגלתה בעקבות גולשים שהתלוננו ברשתות החברתיות השונות על התחממות יתר של המכשירים, כאשר בחלק הטמפרטורה התקרבה אפילו ל-50 מעלות. גולשים שונים צייצו שבזמן שגלשו באינסטגרם המכשיר ממש שרף להם ביד, התיקון הזה אמור לפתור את הבעיה לפי אפל.

אם אתם מברי המזל שכבר הספיקו לשים את ידם על אייפון 15, (למרות שרק ביום ראשון פורסמו המחירים של המכשירים) תוכלו לגשת אל ההגדרות > כללי > עדכון תוכנה, זאת במידה ואין לכם עדכונים אוטומטיים.