אחרי קיץ ארוך ומתיש, שבמהלכו סמנכ"ל הכספים של אפל הודיע בעצמו על עיכוב של מספר שבועות בייצור האייפונים - אפל ערכה אירוע השקה ראשון ב-15 בספטמבר (שלישי). קודם לכן, האנליסטים והמדליפים היו חלוקים בדעתם לגבי זהות המוצרים שייחשפו; תחילה כולם קיוו לצאתם של הסמארטפונים החדשים, אך מהר מאוד השתנו ההערכות - ובסופו של דבר נחשפו שעונים ואייפדים. אנחנו, בינתיים, נותרנו עם ציפייה עזה לאייפון הבא.

אילו אייפונים יצאו?

לפי השמועות - שבשלב הנוכחי ניתן להניח שיש בהן יסוד סביר של אמת - אפל תשיק לא פחות מארבעה דגמים חדשים: אייפון 12 (בעל מסך 5.4 אינץ'), אייפון 12 פלוס (בעל מסך 6.1 אינץ', דומה לאייפון 11), אייפון 12 פרו (גם הוא בעל מסך 6.1 אינץ') ואייפון 12 פרו מקס (בעל מסך 6.7 אינץ').

איך הם יראו?

על כך הדעות חלוקות, אבל ככל הנראה האייפון 12 יציג עיצוב שמזכיר את האייפד פרו ובמידה מסויימת גם את האייפון 4 והאייפון 5. המשמעות: כנראה שנראה פינות מרובעות יותר. אגב, גם בגזרת הצבעים אנחנו צפויים לחידוש מרענן; הכחול הכהה מהאייפון 5 עשוי לערוך קאמבק מסחרר.

מה נראה מתחת למכסה המנוע?

האייפונים הבאים צפויים להגיע עם ערכת השבבים החדשה, A14 Bionic, שצפויה להציג ביצועים טובים באופן משמעותי מאשר הדור הקודם. כנראה, אגב, שערכת השבבים תאפשר לאפל להקטין את נפחי הבטריה מבלי לפגוע בביצועים.

גם בגזרת המסכים צפויים עדכונים חשובים: כל ארבעת הדגמים יגיעו עם פאנל OLED; יחד עם זאת, לא ברור אם הם יגיעו עם קצב רענון של 120 הרץ, שנחשב לגבוה במיוחד ומאפשר תצוגה מהירה וחדה מאוד.

שדרוג נוסף וחשוב במיוחד הוא קישוריות דור חמישי. כל האייפונים החדשים יגיעו עם טכנולוגיית 5G - אך כנראה שרק הדגם המתקדם ביותר יגיע עם תמיכה מלאה בדור חמישי, שכוללת שימוש בגלים מילימטריים. כנראה שלא מדובר באבידה משמעותית במיוחד; רשתות הדור החמישי בישראל נמצאות בחיתוליהן, ואנחנו צפויים לראות מספר דגמים נוספים של אייפונים עד שנגיע לפריסה מלאה ומשמעותית.

ומה עם המצלמה? ייתכן שאפל שלב חיישן תלת מימד (LiDAR) במצלמות האחוריות שלה, שניתן למצוא כיום באייפד פרו. הטמעת חיישן כזה במצלמה האחורית תשפר את השימוש באפליקציות המבוססות על מציאות רבודה (AR), ותאפשר להפיק תמונות וסרטונים באיכות גבוהה יותר.

מה תכלול האריזה?

ייתכן שהאייפון החדש יימכר ללא אוזניות חוטיות וללא מטען לחיבור לחשמל. המטען הוא אחד האביזרים היקרים באריזת המכשיר, כך שהסרתו תאפשר גם להפחית את עלות המכשיר ולצמצם את עלויות המשלוח. האוזניות החוטיות תמיד היו תוספת חשובה, אבל כנראה שאפל החליטה לחסל אותן סופית - ולהגדיל את נתח השוק של המוצר הכי נמכר שלה, האיירפודס.

כמה זה יעלה לנו?

המחירים ינועו בין 650 דולר לאייפון 12 (מחיר הנמוך בכ-50 דולר מהאייפון 11), ועד 1,100 דולרים עבור האייפון 12 פרו מקס.

למה חששנו מעיכוב?

וירוס הקורונה הוביל להתכווצות כלכלית משמעותית ברחבי העולם, ואפל, שאמנם הכפילה את שווייה וחצתה את רף השני מיליארד, נאלצה להתכוונן בהתאם. בגלל הבעיות שסין חוותה במהלך המגפה, שגרמו לעצירת והאטת הייצור במפעל "פוקסקון" שמייצר את האייפונים, סמנכ"ל הכספים של אפל, לוקה מאסטרי, נאלץ להודות כי הם "צופים עיכוב של מספר שבועות".

מה עוד אפל צפויה להשיק? 

השמועות על האייפדים והשעונים הנחדשים התגלו כנכונות ברובן, ותוכלו לקרוא על הדגמים החדשים ממש כאן. מה לא ראינו? אוזניות הקשת הראשונות שבהן אמורה אפל לחסל את המותג Beats, והגאדג'ט החדש שיאפשר לכם לאתר חפצים - AirTag. 

יש למה לחכות? ספרו לנו בתגובות