המטען בדרך החוצה? בסתיו הקרוב אפל תשיק את סדרת האייפונים החדשה – והשמועות לא מפסיקות להתפשט. אתמול (א') פרסם האנליסט מינג-צ'י קואו תחזית לשינוי דרמטי במיוחד: האייפונים הבאים לא יגיעו עם מטען ועם אוזניות באריזה, והרוכשים המאושרים יאלצו לקנות אותם בנפרד. מינג-צ'י קואו חזה שבהמשך השנה אפל תוציא את המטען גם מאריזות האייפון SE.

קואו ציין כמה סיבות לצעד המוזר של אפל: ייתכן כי הוא נובע מהעלויות הגבוהות של התאמת האייפונים החדשים לדור החמישי (5G); בנוסף, הקטנת האריזות תסייע להפחית את עלות ההפצה ברחבי העולם; וייתכן שאפל בסך הכל רוצה להגדיל את מכירות האוזניות האלחוטיות שלה (Airpods).

כיום, כל מכשירי האייפון מגיעים עם מטען וכבל – וגם עם האוזניות החוטיות הלבנות והמיתולוגיות, ה-Earpods. דגמי הכניסה של אפל – אייפון 11 ואייפון SE – מגיעים עם מטען ה-USB המוכר שנותן הספק נמוך למדי של חמישה וואט בלבד, ובהתאם גם טוען את הטלפון לאט יותר. הדגמים המתקדמים יותר, 11 פרו ו-11 פרו מקס, מגיעים עם מטען USB-C מהיר בהרבה שנותן הספק של 18 וואט.

באתר פורבס פורסמה תחזית נוספת, לפיה אפל תאחד את מטעני האייפון עם מטעני האייפד החדשים בהספק של 20 וואט שאותם היא מפתחת כעת. כך, אפל לא תכלול את ראש המטען באריזת האייפון הבא, אלא רק כבל שיאפשר את חיבור הטלפון למטען. הדיווח בפורבס מתבסס על בקשות תקינה שאפל הגישה באוסטרליה ובנורבגיה, ומתחבר גם לאנליזה של קואו – שטען שעד סוף שנת 2020 אפל תציג גם אייפד חדש בגודל 10.8 אינץ'.

אז כמה השינוי של אפל יעלה לכם? סביר להניח שהם לא יורידו את מחיר האייפון, אז נותר רק לבדוק כמה עולה היום מטען חדש ומקורי. ראש המטען המיתולוגי (והאיטי) של האייפון עולה כיום 128 שקלים ברשת iDigital, כשניתן להטעין את המכשיר גם עם מטען 12 וואט לאייפד שעולה 128 שקלים. חשוב לציין שעד כה דיברנו רק על ראש המטען: עבור כבל שאורכו מטר תאלצו להיפרד מ-129 שקלים.

אפל צפויה להשיק את הליין הבא של דגמי האייפון כבר בסתיו הקרוב. לפי התחזיות העדכניות, הוא יכלול קישוריות דור חמישי, עיצוב שמזכיר במעט את האייפון 4 ומסכים בגדלים של 5.4 אינץ', 6.1 אינץ' ו-6.7 אינץ'.