הגענו לרגע האמת. הגענו לנקודה בה אנחנו מרגישים שזה להיות או לחדול. יש אנשים שלא ברור להם למה: האם ביטול עילת הסבירות זו עילה סבירה לעצור את המדינה? האם כל מה שאנחנו דורשים זה רק להציל את עילת הסבירות? בוודאי שלא. אנחנו נחושים לעצור את המדינה כי איבדנו כל אמון בממשלה שקורעת לגזרים את החוזה של ישראל. מה שיש לדרוש כעת זה חוזה חדש. אנחנו מבינים היטב מהי המטרה של הממשלה הזו, אנחנו מבינים היטב איך היא מתכוונת להגיע לשם, ומבחינתנו זהו חורבן הבית. ייהרג ובל יעבור.

לכולנו כבר ברור שהממשלה הזו רוצה לחסל את כל האיזונים והבלמים של המשטר הדמוקרטי, להשיג לעצמה כוח בלתי מוגבל, וכך להפוך את ישראל לרודנות. בהתחלה ניסתה הממשלה לעשות זאת על ידי בליץ חקיקתי מהיר. עצרנו אותה, וקיווינו שהיא התפכחה. רצינו להאמין שהממשלה הבינה את הטעות שלה, ויתרה על התוכנית ההרסנית שלה. נתנו צ'אנס למשא ומתן בבית הנשיא, עם הרבה חשדנות, אבל גם עם הרבה תקווה. לרוע המזל, החשדות אומתו כולם, והתקווה חוסלה לגמרי.

עצורה במהלך יום השיבוש במחאה נגד המהפכה המשפטית (צילום: רויטרס)
הממשלה עשתה וידוא הריגה לחוזה שמחזיק את המדינה | צילום: רויטרס

עבורנו, הניסיון לביטול עילת הסבירות הוא רגע האמת מכיוון שזהו הרגע בו הבנו סופית שהממשלה הזו נחושה להפוך את ישראל לדיקטטורה ויהי מה. למרות כל מה שקרה בחודשים האחרונים, הממשלה לא ויתרה על המטרה שלה. היא בסך הכול החליפה טקטיקה, והיא מנסה כעת את שיטת הסלאמי. אם הממשלה תצליח לבטל את עילת הסבירות, היא תעבור לפיסת הסלאמי הבאה. אם היא תיתקל בהתנגדות עיקשת, היא תשהה את החקיקה, תחכה לשעת הכושר הבאה, ואז תנסה שוב. ושוב, ושוב.

אנחנו לא מוכנים לשחק את המשחק הזה. אנחנו לא מוכנים עכשיו 4 שנים להיות כל הזמן במתח, כל הזמן בחרדה, כל הזמן בהמתנה למכה הבאה. אנחנו לא מוכנים כל חודשיים-שלושה להתחבט מחדש אם זהו הרגע הנכון לצאת שוב בהמונינו לרחובות, להפסיק לציית לממשלה, להפסיק לשרת במילואים, להשבית את המשק. מבחינתנו, המשחק נגמר. הגענו לרגע האמת.

מפגינים נגד המהפכה המשפטית בתל אביב (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)
אי אפשר יותר להמתין בחרדה למכה הבאה, מפגינים נגד המהפכה המשפטית | צילום: חיים גולדברג, פלאש 90
מפגין בעימות מול שוטרים במהלך מחאה בתל אביב (צילום: רויטרס)
נתניהו, חושב שאתה יכול להחזיק את המדינה בלעדינו? | צילום: רויטרס

החוזה שהחזיק את המדינה שלנו יחד 75 שנה, מת. ממשלת נתניהו הרגה אותו בינואר 2023, ואז עשתה בו וידוא הריגה ביולי. ההרגשה היא שאין יותר שום אמון בממשלה, ושאם לא נפעל, נישאר ללא שום הגנה, חשופים לאנשים חסרי מעצורים שמתכוונים לדרוס אותנו. לכן, בעזרת אמצעים לא אלימים, עלינו לעצור את המדינה - עד שתכונס אסיפה לאומית שתיצור עבור מדינת ישראל חוזה חדש, ותיצור עבור האזרחים הגנות חדשות. אסיפה זו תיתן ייצוג הולם לכל שכבות החברה הישראלית, ותיתן הזדמנות לכולם ולכולן להשמיע את קולם. אנחנו מקווים ומאמינים שאסיפה זו תוכל לייצר חוזה חדש והוגן, שיבטיח את הזכויות של כולם, ויאפשר לכולם להרגיש כאן בבית. בלי חוזה חדש, אנחנו לא משרתים יותר אף אחד.

נתניהו ולוין בכנסת (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
כל החשדות אושררו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו, המשרתים התפטרו. אם אתה חושב שאתה יכול להחזיק את המדינה הזו בלעדינו, תנסה.