אני מחוסן פעם שלישית, מתוך האמונה שאני מגן על עצמי, על המשפחה שלי, העובדים שלי והלקוחות. במסעדות שלי יש הקפדה מלאה על יישום התו הירוק, מתוך אמונה שזוהי הדרך להוריד תחלואה – ולא כאמצעי לחץ להתחסן. אחרי פרסום דברי השר הורוביץ, הסתבר שלא ידעתי שאני כלי שיווק של פייזר. השר הורוביץ – אשמח לשלוח חשבונית.

התו ירוק - סיקור N12:

כעסתי אתמול כששמעתי את שר הבריאות אומר שהתו הירוק נועד להוות תמריץ לעידוד התחסנות, ושלמעשה העסקים שלי ושל אלפי קולגות שלי הפכו למקדמי מכירות של החיסונים. המשמעות של התו הירוק, ובייחוד החלתו גם על השטח החיצוני של מסעדות, מביא בתחומים מסוימים של התעשייה לירידה של עשרות אחוזים בפידיונות של העסקים, שכבר חוו טלטלה עצומה בשנתיים האחרונות.

שר הבריאות ניצן הורוביץ (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
האמון הציבורי קריטי לטיפול במגפה, השר הורוביץ | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

במצב הנוכחי, לאחר חודשים רבים של מציאת מטורללת שכולנו חווים, האמון של הציבור בצעדי הממשלה קריטי להמשך המאבק בקורונה, שככל הנראה לא מתכוונת להיעלם מחיינו. החלת התו הירוק, בוודאי על החללים הפתוחים של מסעדות, בריכות או אטרקציות, סודקת את האמון הזה.

הציבור בכללותו אינו מבין את הדרישה הזאת, שגורמת לעימותים בלתי פוסקים מול הלקוחות שלנו. אנחנו, בעלי העסקים, משלמים מחיר כבד על הדרישה שהבסיס האפידמיולוגי שלה רעוע בלשון המעטה.

מסעדה בתל אביב בתקופת הקורונה (צילום: Sebastian Scheiner, ap)
ירידה של עשרות אחוזים בהכנסות בגלל התו הירוק, אילוסטרציה | צילום: Sebastian Scheiner, ap

ממשלת ישראל צריכה לבטל לאלתר את התו הירוק, לפחות בכל הנוגע לשטחים חיצוניים. צעד כזה יחזיר את האמון בצעדי הממשלה להתמודדות עם המגפה, שכל כך חשוב להמשך המאבק בהתפשטות הקורונה.