חמישה ימים עברו מאז שיצא ד"ר עז א-דין אבו אל-עייש מעזה, ללוות את בתו הפצועה לטיפול רפואי בבית-החולים תל-השומר לאחר שאיבד שלוש מבנותיו בתקיפת צה"ל בעזה. היום הוא חזר לביתו ההרוס ברצועה. ברגע שעבר את מעבר ארז, הוא הלך היישר אל בית הקברות, לפקוד את קברי שלוש בנותיו.

ד"ר אל-עייש לא השתתף בלוויה של בנותיו כיוון שהיה עסוק בלייצב את מצבה של בתו בבית חולים שיבא. כשהיגע לעזה, תושבים רבים זיהו אותו ולחצו את ידו. המעמד היה מרגש מאוד עבורו. "זה היה רגע קשה", סיפר לחדשות 2. "הן היו מעל האדמה והיום הן מתחת האדמה, ובשביל מה?"

"הבנות שלי היו חמושות בשלום באהבה", אמר ד"ר על-עייש בעצב. "הדם של הבנות שלי לא הלך לחינם, צריך לתת לעולם לראות את חוסר הצדק". לאחר שביקר בבית הקברות חזר אל-עייש לבתו ולשני הבנים בג'באלייה, אותם לא פגש מאז האירוע הטרגי. "זה אסון גדול ממה שראיתי, כאילו הראש והעיניים לא היו - הבית הרוס", תיאר אל-עייש את המראות שנגלו אליו.

מבקש לחקור את הירי לביתו

היום גם פגשו לראשונה שאר ילדיו של הרופא את אחותם הפצועה. "שלומה משתפר, היא עדיין חבושה בידה ובעינה", סיפר. "היד עדיין מצב קשה אבל יש תקווה - יכול להיות שיצילו את העין". אל-עייש אומר כי עתה הוא יטפל בילדיו יחד עם אחותם הגדולה בת ה-19. "אנחנו משפחה שעוזרת אחד לשני", אמר.

ד"ר אל-עייש עדיין משוכנע שהייתה טעות בירי לעבר ביתו, והוא פונה לציבור הישראלי ומבקש לחקור זאת. נכון לעכשיו עוד אין לו תוכניות ברורות באשר להמשך עבודתו בארץ. לדבריו, כל מה שהוא רוצה עכשיו זה לשבת עם ילדיו ועם הבת שנפצעה, עד שתחלים.