אם מתבוננים על דיוקן של בן מלוכה בריטי, בין אם מדובר על דיוקן ישן או כזה של יורשי העצר של ימינו, במרבית המקרים ניתן לזהות לצד בני האצולה בעלי חיים. הקשר ביניהם לבין להולכים על ארבע, הוא קשר בן מאות שנים שלכל אורכו נע בין אהבה גדולה לבין אצבע קלה על ההדק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המלכה הנוכחית אליזבת' השנייה, ידועה באהבתה הגדולה לכלבים. מספר הכלבים הגדול ביותר שהיו ברשותה ברגע נתון, עומד על לא פחות מ-12, להם היא דאגה כאילו היו בני מלוכה בעצמם. שף הארמון נהג לבשל אוכל מיוחד עבור ההולכים על ארבע באופן מדויק ולפי הוראות ומתכונים קפדניים.

אך לא רק הכלבים קיבלו מעמד של כבוד בממלכה המאוחדת - גם הסוסים זוכים ליחס מועדף. השימוש בסוסים היה בעבר בעיקר לתחבורה, אך כיום הם משמשים בעיקר בטקסים ולצורך הימורים. המלכה אליזבת' הראשונה, למשל, הייתה כל כך מכורה להימורי סוסים עד שלאחר מותה התגלו חובות בסכום של יותר מ-4 מיליון פאונד שצברה רק בשל הבחירה בסוסים המפסידים.

למרות האהבה גדולה שיש לחיות במסדרונות הארמון, ציד בעלי חיים הוא עניין שבשגרה עבור תושביו. במרוץ השנים מעמדה החוקי של שושלת המלוכה הבריטית הלך ונשחק, תהיות בנוגע לתכלית המלוכה, שעולה רבות למשלם המסים, חוזרות ונשנות. בעלי הדם הכחול הופכים רחוקים יותר ויותר מהציבור, על כן, העדפתם של אנשי האצולה הבריטית לחיות המעניקות אהבה ללא תנאים, הולכת ונעשית ברורה יותר ויותר.

הסרט "החיות של בית המלוכה" ישודר בקרוב ב-yes דוקו.