בערבו של היום שבו נאלצה לקבור את בנה רז ז"ל, שנהרג בליל אמש מאש מתנדבי המשטרה, לאחר שאיים להתאבד יחד עם חברתו ביער אשתאול הסמוך לבית שמש - מתחה ריקי אטיאס ביקורת חריפה על התנהלות השוטרים שהגיעו לטפל באירוע שבו איבד בנה את חייו. בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי" היא סיפרה על הימים שקדמו לאירוע הטרגי ועל ההודעה האחרונה ששלח לה בנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ביום שני השבוע רז התקשר אליי וביקש לבקר את חברתו שנמצאת בבית החולים בנהריה", פתחה האם את דבריה. "שאלתי לפשר בקשתו, והוא אמר שהיא לא מרגישה טוב ויש לה בעיות בבטן. בעלי ואני התעקשנו שלא לתת לו לנסוע מרחק רב שכזה. הוא התעקש, ולבסוף נשבר וסיפר לי את פשר מטרת הנסיעה האמיתית: חברתו נכנסה להיריון", סיפרה.

מתברר, כי רז ביקש מאמו שלא לספר על המקרה לבעלה, וזו נעתרה לבקשתו ונסעה יחד אמו לבית החולים בנהריה כדי לבקר את בת זוגו. "הצלחתי לשכנע אותו, למרות שהוא לא רצה משום שחשש שחברתו תחוש שלא בנוח", אמרה אטיאס. "הגענו לשם בסביבות השעה 23:00 ודיברתי עם שניהם מחוץ לבית החולים", ציינה והדגישה: "ניסיתי לשכנע אותם לבצע הפלה".

אך בחדרה של הצעירה נכחה גם פעילה באגודת "אפרת", המתנגדת להפלות. "היא ישבה שם ונתנה לחברתו של רז לקרוא פרקי תהילים", סיפרה האם, והוסיפה: "המתנדבת שכנעה אותה שלא לעשות הפלה כי 'זאת נשמה, ועל נשמה לא מוותרים', לדבריה. עניתי לה שאת הנשמה הזאת שני הצעירים האלה יצטרכו לפרנס", אמרה בכעס.

 

רז אטיאס ז"ל (צילום: חדשות 2)
"לקח אחריות על כל דבר". רז ז"ל | צילום: חדשות 2

"הזירה הייתה חשוכה, איך השוטרים ראו שהוא מכוון אקדח לראשה?"

אמו של רז המשיכה והפנתה חיצי ביקורת כלפי מתנדבי משטרת ישראל, שהגיעו לטפל באירוע. "המשטרה לא נהגה כמו שצריך באירוע", היא הצהירה. "הם טענו שבסביבות השעה 01:00 רז עשה תאונה והתנגש בגדר ההפרדה. אני קיבלתי ממנו הודעה בשעה 24:20", ציינה והוסיפה: "ממה שאני יודעת - הזירה הייתה מאוד חשוכה, והשאלה הקשה שלי היא אם היה כל כך חשוך, איך השוטרים ראו שהוא מכוון אקדח לרקתה של בת זוגו?". האם אף הקשתה ושאלה - "אם נשקפה סכנה לחייה של בת הזוג, מדוע ירו השוטרים אל תוך הרכב וסיכנו את חייה?".

"היא תסכלה אותו", הדגישה האם בהתייחסה לחברתו ההרה של בנה. "הילד שלי לוקח אחריות על כל דבר. כשהוא הרגיש אשם - הוא לקח אחריות ואמר לה 'אני איתך במה שתחליטי'. היה כאן איזה מהלך שהשפיע עליו", אמרה וסיכמה: "אני לא יכולה לחשוב על רז כמי שיעשה דבר כזה לבדו. לא יכול להיות שהוא חשב על זה לבד".