רק בנס נמנע פיגוע נגד אוטובוס של ישראלים שהיה בדרכו לשארם א-שייח'. האירוע התרחש לפני כחודשיים, אך נחשף הערב לראשונה.

ביולי האחרון עשה האוטובוס את דרכו מטאבה לכיוון אזור המלונות בשארם א-שייח'. בשלב מסויים, מישהו הבחין בכלי הרכב המלא בישראלים, והחליט לעקוב אחריו. כשהאוטובוס הגיע לנואיבה, ניסתה חוליית טרור להפעיל מטען חבלה ולהביא לפיצוץ האוטובוס על יושביו.

לישראלים באוטובוס, שאפילו לא ידעו כי חייהם בסכנה, היה הרבה מאוד מזל. מתברר כי רק תקלה טכנית, קצר בין החולייה למטען, מנעה את הפיצוץ הקטלני. אוטובוס הישראלים המשיך בדרכו בשלום.

איומים קונקרטיים נגד ישראלים בסיני

המטה לביטחון לאומי שב ומזהיר את המטיילים הישראלים כי קיימים איומים קונקרטיים על ניסיונות חטיפה או פגיעה בישראלים בסיני. החשש הוא בין היתר מפיגוע ראווה גדול של חיזבאללה כנגד מטרות ישראליות בחצי האי.

האיום המרכזי הוא, שנציגי ארגון חיזבאללה ינסו לחטוף מטייל ישראלי ואחר כך יעבירו אותו לרצועת עזה, שם יהיה כמעט בלתי אפשרי לאתרו. ההתרעות הכבדות מפורסמות לרוב בתקופות החגים וביום השנה לחיסולו של פעיל ארגון החיזבאללה, עימאד מורנייה.

בהמשך להתרעות הקבועות שמפרסם המטה ללוחמה בטרור, מועברות הנחיות לישראלים השוהים בחו"ל לפיהן יש להימנע משהייה במדינות שעליהן חלה אזהרת מסע, ובמיוחד במדינות ערביות. במטה מוסיפים שיש להיזהר מהצעות מפתות ובלתי צפויות בעסקים, בבילויים, מגורמים חשודים או בלתי מוכרים.

הצטרפו לשידור החי מעצרת האו"ם