פרשת הרפז ממשיכה להסתעף: בכיר במשרד הביטחון נחקר היום (ד') באזהרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה והפרת אמונים. החשד הנבדק במשטרה הוא כי הבכיר היה מודע למעורבותם של קצינים בצה"ל בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבכיר, שידוע כמקורבו של בועז הרפז, נחקר במשרדי יחידת להב 433 בלוד. הוא חשוד בהדלפה והעברת מידע ממשרד הראש הממשלה ללשכת הרמטכ"ל אשכנזי.

בימים הקרובים יזומנו להעיד ולהיחקר רעיית הרמטכ"ל לשעבר, רונית אשכנזי וכן המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, האלוף אביחי מנדלבליט. לפי המסתמן, סגן הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לא יידרש לעדות וגם לא יינזק מהפרשה וכן מצבו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בחקירה זו מוגדר גבולי.

לפני כחודש זומן שר הביטחון לשעבר אהוד ברק להעיד במשטרה במסגרת חקירת הפרשה. ברק העיד במשך כעשר שעות במשטרה ושירטט בפני החוקרים תמונה עגומה ביותר באשר למערכת היחסים בינו לבין הרמטכ"ל דאז - רב אלוף (במיל') גבי אשכנזי.

"הורה לפתוח את המעברים", ברק (צילום: AP, חדשות)
העיד בפרשה. אהוד ברק | צילום: AP, חדשות

ברק העיד, לא כחשוד, בפני חוקרי המשטרה וסיפר להם על פגישה יוצאת דופן בינו לבין אשכנזי. הוא תיאר שיחה שבה הודיע לרמטכ"ל לשעבר על כוונתו למנות לו מחליף - חצי שנה לפני סוף הכהונה שלו. לדבריו, אשכנזי איים עליו ואמר לו בתגובה: "אתה יוצא למלחמה". ברק ציין כי אחרי הדברים האלה, הרמטכ"ל לשעבר עזב את החדר בזעם.

במסגרת החקירה סביב מערכת היחסים העכורה בין לשכת הרמטכ"ל ללשכת שר הביטחון, עצרה המשטרה את דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו, ואת ראש לשכתו לשעבר של הרמטכ"ל אל"מ ארז וינר בחשד לשיבוש הליכי משפט, השמדת ראיות, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע. לבניהו מיוחס גם חשד לביצוע עבירה של גניבה ידי מורשה, לאחר שבחיפוש בביתו נמצא מחשב צה"לי עם חומרים מסווגים.