אות חיים מעוד 7 ישראלים שנמצאו בנפאל: הערב (שלישי) אותרו באזור הפארק הלאומי לנגטנג 7 ישראלים נוספים שטיילו במדינה. מדובר בישראלים שכלל לא ידעו שהם נמצאים בנפאל כיוון שלא הצליחו לשלוח אותות מצוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הישראלים שאותרו באזור יצאו לטרק שנקרא "מורשת הטאמאנג", במקום שנקרא טטופאני. שמותיהם של השבעה שאותרו: גל סרור, לישי יפרח, מאיה בן דוד, סער אוברמן, איתן נוימן, פועה לסרי ומיכאל בניהו.

מדובר בשבעה שלא הצליחו לקבל מהם אותות מצוקה - וצוות החילוץ של חיליק מגנוס הצליח לאתרם די במקרה במהלך החיפושים באזור. כעת הכוחות פועלים לחלצם - והם צפויים לעבור במסוקים לבסיס צבאי נפאלי - ומשם לבירה קטמנדו. לאחר מציאתם של השבעה, עדיין ישנם 9 ישראלים שטרם הצליחו ליצור קשר עם הארץ ומוגדרים מנותקי קשר.

216 הישראלים עם שובם לארץ, היום
216 הישראלים עם שובם לארץ, היום | צילום:

"בשעות הצהריים הופעלו שני מסוקי פומה של צבא נפאל בשיתוף פיקוד העורף והתחלנו להוציא את המנותקים", עדכן מגנוס בעמוד הפייסבוק שלו. "צוותים שלנו חילצו בעזרת מסוקים מטיילים מכמה מקומות. חלק הועברו למחנה צבאי וחלק קרקעית לקטמנדו. אחד המחלצים יצא לגסטהאוס סמוך לגבול הטיבטי והחזיר את הישראלים מהבנג'י שלמים ובריאים", הוסיף.

בנוסף, פועלים בשטח גם מחלצים מטעם חברת הביטוח "מגדל", שהצליחו להגיע לארבעה ישראלים נוספים שנתקעו באזור האוורסט. אחת המבוטחות הישראליות שאותרה, חולצה מטראק בנג'י יחד עם שמונה תיירים מדנמרק - לאחר שנתקעו ללא מזון ומים נקיים לשתייה. בחברת הביטוח הורו לצוותי החילוץ לסייע לכל ישראלי שנמצא בשטח.

המשימה החשובה ביותר: לחלץ את כל הישראלים שנותרו בשטח

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח הערב עם ראש משלחת הסיוע של צה"ל לנפאל, אל"מ יורם לרדו, שנמצא במקום בו יוקם בית חולים שדה של צה"ל: "המשימה החשובה ביותר כרגע היא לחלץ את הישראלים שנמצאים באוורסט, ולהשלים את הפינוי של הלנגטנג. הנחתי לבחון את האפשרות להצניח להם ציוד במסוקים או במטוסים, גם מזון, גם ביגוד וגם אמצעי חימום".

ראש משלחת הסיוע השיב לנתניהו: "נחתנו עם שחר כאן בקטמנדו, מיד פרקנו את הציוד, וכרגע אנחנו בעיצומן של התארגנויות, בניית בית החולים, ושאר המאמצים שאנחנו עושים, כולל המאמץ המיוחד של איתור הישראלים. כל ישראלי שיגיע אלינו, יקבל את כל צרכיו. אנחנו פה מוכנים למשימה ומקווים באמת להציל חיים ולהביא תוצאות".

מטוס אל על, ארכיון
המטוס ששב מנפאל ונחת בנתב"ג, היום | צילום:

היום בצהריים נחת מטוס אל על בנתב"ג, והחזיר 216 נוסעים מנפאל - בהם 16 ילדים ותינוקות -  ששרדו את רעידת האדמה הקטלנית. "הרגשנו שהמדינה תמכה בנו בצורה גדולה, אנחנו מודים לשגרירות שעשתה מאמצים", סיפרו הנוחתים הנרגשים.